Ordu semnează o premieră în Marea Neagră cu turismul cu balonul cu aer cald

armata a deschis noi terenuri în Marea Neagră cu turismul cu balonul cu aer cald
armata a deschis noi terenuri în Marea Neagră cu turismul cu balonul cu aer cald

Primarul municipiului metropolitan Ordu, care a semnat studii pentru creșterea valorii mărcii provinciei, oferindu-i lui Ordu o nouă identitate, Dr. Mehmet Hilmi Güler a deschis noi drumuri în Marea Neagră cu turismul cu balonul cu aer cald.


Municipiul Metropolitan Ordu, care a efectuat pentru prima dată probe de zbor cu balonul în Platoul Aybastı Perșembe, renumit pentru meandrele sale, a efectuat și un zbor de testare pe cerul Altınordu.

Președintele Güler a fost apreciat pentru că a adus balonul cu aer cald, care a câștigat o acoperire largă în mass-media națională și locală în scurt timp, la Ordu.

„Vrem să introducem frumusețile orașului nostru în întreaga lume”

Primarul Mitropoliei Ordu Dr. Mehmet Hilmi Güler a spus că vor să introducă toată frumusețea lui Ordu în lume cu munca depusă. Președintele Güler și-a continuat discursul după cum urmează:

„Vrem să introducem frumusețea armatei noastre și a Mării Negre în întreaga lume. Prin urmare, încercăm să creăm noi domenii care să ne promoveze Ordu și să dezvolte noi oportunități de afaceri și turism cu noi sisteme turistice alternative. Prin urmare, după platoul Aybastı, vrem să folosim această frumusețe magnifică pe coasta Altınordu pentru promovarea orașului nostru. Aceasta este o mare oportunitate. După Cappadocia, facem acest lucru în Ordu. Sper că vor avea rezultate bune. Podișul nostru Aybastı a fost foarte renumit pentru meandrele, vidrele, midiile de apă dulce și canotajul. Acum vom face acest ceas de frumusețe cu baloane. Ne vedeam plajele de pe uscat, apoi am început să ne croaziem de pe mare cu nave. Acum vom aduce aceste frumuseți în atenția lumii cu baloane. Astfel, vom încerca să atragem mai mulți turiști promovând mai mulți ”

Zborurile planificate de compania de turism a municipalității metropolitane ORTUR A.Ș. au scopul de a aduce contribuții semnificative la turismul din regiune.


sohbet

Feza.Net

Fii primul care comenteaza

Yorumlar

Articole și reclame conexe