Izmir pe patinoarul

Ștampila İzmir pe patinoar: Micii sportivi ai Municipiului Metropolitan İzmir au câștigat 2 medalii de aur, 3 de argint și 3 de bronz la Campionatul de Stimulent de Patinaj Artistic al Turciei desfășurat în Capitală.

Sportivii care concurează în numele Municipiului Metropolitan din Izmir în Campionatul de stimulare a patinajului artistic din Turcia au făcut o impresie puternică cu succesul lor. Sportivii din Municipiul Metropolitan Izmir au câștigat 15 medalii de aur, 77 de argint și 2 de bronz în campionat, care a avut loc la Palatul de Patinaj BELPA din Ankara și la care au participat 3 echipe și 3 de sportivi din Istanbul, Kocaeli și Ankara, precum și Izmir.

Batu Tasasız la categoria masculină cu vârste cuprinse între 6-7 ani, iar Sezen Öztürk la categoria feminină și-au depășit toți concurenții și au devenit campioana. Toprak Güllükaya a câștigat medalia de argint la bărbați de 6-7 ani, în timp ce Nehir Alan, concurând la aceeași categorie de vârstă, a câștigat locul trei la femei.

Berkant Algül concurând la categoria masculină de 9-10 ani și Defne Günce Kılıç la categoria feminină au câștigat medalia de argint, în timp ce Efe Kızık și Ezgi Güler au câștigat medalia de bronz.