Favorite nu sunt suficiente în Çankaya

Favoritele mele din Cankayada Zorlanmadi

Etapa a patra a Campionatului Turciei de alpinism din 2019, organizată de Ankara Automobile Sports Club din Çankaya în memoria regretatului raliist Hasan Kalaycı, a fost finalizată cu o organizare de succes.

6 km. În cursa, care a avut loc peste 3 ieșiri pe o pistă lungă de asfalt, Çağlar Ünüvar a câștigat primul loc în Categoria 2 cu Opel Astra GSI, în timp ce Nizamettin Kaynak, concurând cu un Fiat Palio Kit Car în numele BC Vision Motorsport, a venit pe locul al doilea și Ramazan Ekiz, care concurează cu un Fiat Palio în numele echipei GP Garage My Team, a câștigat locul trei.

În Categoria 3, care a fost o luptă între Renault Sport Clios, Refik Bozkurt de la Ankara a reușit să devină cel mai rapid nume al zilei, în timp ce Ayhan Germirli, concurând cu BC Vision Motorsport, s-a clasat pe locul al doilea, iar Erdal Etyemez pe locul al treilea. , care a fost martor la lupta a două mașini, Mitsubishi Lancer EVO Emin Cem Yalın, care a concurat în numele GP Garage My Team cu IX, a câștigat primul loc și premiul „cel mai bun timp”. Premiul „Cea mai bună echipă” al cursei, în care Tuğrul Köselenen s-a clasat pe locul al doilea în categoria 4 cu Seat Leon Supercopa, a revenit la GP Garage My Team.

Premiile sportivilor câștigători au fost înmânate de Tuna Kalaycı, soția și copilotul lui Hasan Kalaycı, Campionul Turciei de raliuri 1980 de la Ankara, care și-a pierdut viața într-un tragic accident de circulație, și oficialii ANOK.