Maeștri bicicliști au pedalat în Kayseri pentru puncte olimpice

Pedalele Master Cyclists pentru punctele Olimpice din Kayseri

Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020, ultimele curse ale competițiilor internaționale de ciclism rutier desfășurate la Kayseri. În evenimentul de trei zile, sportivi profesioniști 10 90 din țară 430 km au pedalat. Aceste curse au fost marcate de sportivi turci.

International Ciclism Union UCI (Union Cycliste Internationale), precum și de către Turcia Ciclism Federația, Kayseri guvernator, Municipalitatea Metropolitană Kayseri, Erciyes Inc, Velo Erciyes cooperare Agenția pentru Dezvoltare Rata, Municipalitatea Devel, Ramada Resort Erciyes, Spitalul Tekden, Direcția de Sănătate Provincial cu instituțiile publice și Grand Prix Velo Erciyes și Turul curselor de ciclism rutier central din Anatolia, care au avut loc cu sprijinul organizațiilor, au fost finalizate.

a participat la competițiile bicicliștilor din întreaga lume, Elveția, Slovacia, Belarus, Ucraina, Kazahstan, Azerbaidjan, Kuweit, Qatar, Bahrain, Maroc și Turcia, inclusiv 10 de sportivi profesioniști din 90 țări. Jucătorii cu pedale majore s-au luptat acerb în Kayseri timp de trei zile pentru a înscrie puncte la Jocurile Olimpice de la Tokyo care vor avea loc în Japonia în 2020. Sportivii turci au câștigat puncte semnificative împotriva echipelor rivale și au oferit un mare avantaj pentru olimpiade.

Cursele au început cu turneul de mare viteză 143 de un kilometru Velo Erciyes, care s-a încheiat cu 133 km în a doua zi și 153 km de Turul Anatoliei Centrale în a doua zi.

Ca urmare a competițiilor, Onur Balkan de la Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team s-a clasat pe primul loc, Patrik Tybor (Slovacia) de la echipa Dukla Banska Bystrica s-a clasat pe locul al doilea, Stanislau Bazhkou de la Echipa Națională a Belarusului s-a clasat pe locul al treilea în etapa Grand Prix Velo Erciyes. Dukla Banska Bystrica din Slovacia a câștigat cea mai bună echipă de ciclism, în timp ce Qussama Khafi de la Echipa Națională de Ciclism a Marocului a câștigat premiul Cel mai tânăr sportiv.

Primarul Municipiului Metropolitan Kayseri Dr. Memduh Büyükkılıç a marcat prima etapă a turneului Turul Anatoliei Centrale, care a fost început de guvernatorul Kayseri, Şehmus Günaydın, Ahmet Örken de la Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team, Stanislau Bazhkou de la Echipa Naţională Belarus, al doilea, Onur Balkan de la Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team, al treilea. ca terminat. Halil İbrahim Dilek de la Torku Şekerspor Cycling Team a câștigat premiul Cel mai tânăr atlet al etapei.

În cea de-a doua etapă a turului Turului Anatoliei Centrale, Onur Balkan de la echipa de ciclism metropolitană Salcano Sakarya a ocupat primul loc, Nikolai Shumov de la echipa națională a Belarusului a ocupat locul al doilea, iar Ahmet Örken de la echipa de ciclism metropolitană Salcano Sakarya a ocupat locul al treilea. Echipa de ciclism metropolitan Sakarya a devenit, de asemenea, cea mai bună echipă din etapa de două zile. Oğuzhan Tiryaki din aceeași echipă a primit, de asemenea, Premiul pentru cel mai tânăr atlet.

Echipe de ciclism străine din întreaga lume își continuă pregătirile în tabăra de antrenament de mare altitudine din Erciyes pentru Marele Premiu Erciyes din 20 septembrie și Turul Kayseri în perioada 21-22 septembrie.