Ilgaz 2- Yurduntepe Ski Centre deschis pentru service

Centrul de schi din căminul Ilgaz a fost deschis pentru deservire
Centrul de schi din căminul Ilgaz a fost deschis pentru deservire

Centrul de schi Ilgaz 2- Yurduntepe, care are cea mai lungă pistă din Regiunea Mării Negre de Vest, a fost deschis cu participarea ministrului de Interne Süleyman Soylu, ministrul adjunct al Culturii și Turismului Nadir Aplarslan și al guvernatorului Kastamonu, Yașar Karadeniz și Zehra Karadeniz.

Pe lângă programul de deschidere, guvernatorul Çankırı Hamdi Bilge Aktaș, guvernatorul Zonguldak Erdoğan Bektaș, deputatul Kastamonu Metin Çelik, foștii membri ai Parlamentului Mehmet Yıldırım și Murat Demir, comandantul garnizoanei, colonelul Gamze Aydoğdu, primarul Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, președintele Curții administrative Berkan Ayturan, președintele baroul Att. Özgür Demir, guvernator adjunct Ünal Kılıçarslan, Vedat Yılmaz, guvernator adjunct Mustafa Taș și İbrahim Çenet, guvernatori de district, șeful poliției provinciale Necati Denizci, comandant provincial al jandarmeriei, jandarmerie colonel Mücahit Avkıran, primarii districtului, șefi de partid politic, secretar general al administrației speciale Au participat Tahir Zafer Karahasan, manageri de instituții și organizații publice, organizații neguvernamentale și multe persoane.

Ceremonia a început cu poziția de respect și lectura imnului național și a continuat cu discursurile protocolare.

Ministrul de Interne, Süleyman Soylu, în discursul său; „Cu această ocazie frumoasă, am venit împreună cu fericirea de a aduce un alt serviciu bun pentru Kastamonu. Ne-am întâlnit cu tine. Vă lăudăm pe toți cu respect și afecțiune. Îmi doresc ca deschiderea Centrului de schi Ilgaz 2 Yurduntepe să fie favorabilă și de bun augur pentru Kastamonu, viața noastră sportivă, viața noastră turistică și conaționalii noștri frumoși. Aș dori să vă mulțumesc din nou pentru contribuția dvs. la realizarea acestei facilități, care s-a confruntat cu o serie de probleme legale care se așteaptă să fie finalizate de mult timp. .

Guvernatorul Yasar Karadeniz în discursul său; Anım Dragi ministri Dragi guvernatori, stimați adjuncți, stimați viceministri, stimati primari, protocoale valoroase, dragi invitați, dragi colegi, membri valoroși ai presei noastre. Bine ai venit. Orașul nostru are un potențial semnificativ în turism ca în multe alte sectoare. Pentru a activa acest potențial, s-au înregistrat progrese semnificative în investiții pentru diferite tipuri de turism, multe dintre ele au fost puse în funcțiune și unele procese de licitație și construcții continuă. Dezvoltarea facilităților de transport Faptul că a fost Capitala Culturii Lumii Turce în 2013 și continuarea urmăririi fiecărei etape a atelierului de turism organizat în 2 a accelerat accelerarea turismului în orașul nostru. Au fost accelerate eforturile pentru îmbunătățirea sectorului local de produse și suveniruri, care este o parte importantă a turismului. Numărul de produse cu indicație geografică 2018 în 2017-2017 de astăzi „a fost eliminată la Ankara cu Turcia s-au stabilit în al 2-lea rând. Aplicarea a 12 produse este în așteptare și în Minister. Rezultatele studiilor au început să fie luate. Numărul total de spații de cazare a crescut de la 5 mii în 18 la 2017 mii în 451, crescând cu 2018% în 523 la 2019 mii. Centrul de schi Ilgaz 46 Yurdun Tepe este o instalație importantă construită în acest scop. Construcția instalației, care a fost finalizată în 763 din cauza litigiilor legale, a fost finalizată la sfârșitul anului 2 prin atingerea unui consens în 2015. Centrul de schi Yurdun Tepe, pe care îl vom deschide astăzi, a fost finanțat cu sprijinul organizației TOTO, Ministerul Tineretului și Sportului și Ministerului Culturii și Turismului împreună cu resursele Administrației Speciale. Stimate ministru, aș dori să-mi exprim recunoștința față de oaspeții dvs. și tuturor oaspeților noștri pentru participarea lor la deschiderea unei instalații importante pentru Ilgaz. Aș dori să le mulțumesc tuturor colegilor, în special personalului Administrației Provinciale Speciale, pentru susținerea construcției Ministerului și a instituțiilor și doresc respectul și dragostea tuturor celor care doresc ca Centrul de Schi Ilgaz 2017 Yurdun Tepe să fie bun și de bun augur pentru orașul nostru și țara noastră. "

După discursuri, ministrul de Interne, Süleyman Soylu, guvernatorul Yasar Karadeniz și tăierea panglicilor cu participarea la protocol au fost urmate de Direcția provincială a Tineretului și Sportului, s-a desfășurat de sportivi.

Căutare de știri feroviare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar