A avut loc prima întâlnire a BTSO 2020

A avut loc prima ședință de adunare din anul btso
A avut loc prima ședință de adunare din anul btso

A avut loc prima ședință de adunare a Camerei de Comerț și Industrie Bursa din 2020. Președintele BTSO, Ibrahim Burkay, a declarat că TEKNOSAB, care este simbolul noii revoluții industriale, a progresat rapid în 4 ani și a spus: "Vom începe construcția fabricii în 20 în TEKNOSAB, prima zonă industrială organizată stabilită în Bursa în ultimii 2020 de ani."


Ședința Adunării BTSO din ianuarie a avut loc în clădirea serviciilor de cameră. Primarul Burkay, care a spus că desfășoară campanii de ajutor pentru cutremurul din Malatya și Elazig în lumea afacerilor Bursa, a mulțumit companiilor care au susținut campania pentru sensibilitatea lor.

„CEA MAI MARE CÂȘTIGĂ ESTE NOUA NOASTRE ÎN COMERȚUL EXTERIOR”

Afirmând că un an în care politicile protecționismului au crescut rapid la scară globală, președintele Burkay a declarat că Bursa își păstrează performanțele economice în ciuda tuturor dificultăților.

Afirmând că cel mai mare avantaj al Bursa este puterea sa de comerț exterior, președintele Burkay a spus: „Bursa furnizează 44% din puterea sa în economie din comerțul exterior. Bursa, care a realizat 15.8 miliarde de dolari export anul trecut, este un oraș cu excedent de comerț exterior cu 7 miliarde de dolari. Orașul nostru a reușit să-și crească exporturile, deși 1-2 puncte, într-o perioadă în care comerțul exterior din lume s-a redus. Agenția noastră globală pentru târguri, UR-GE și organizațiile de delegare a achizițiilor, care sunt conduse de Camera noastră, contribuie în mod semnificativ la activitățile de comerț exterior al companiilor noastre. "

„Singurul OSB TEKNOSAB DIN ULTIMI 20 DE ANI”

Menționând că investițiile de 25 de miliarde de dolari, 150 de mii de locuri de muncă și 40 de miliarde de dolari de export sunt vizate de TEKNOSAB, simbolul noii revoluții industriale, președintele Burkay a subliniat că lucrările din TEKNOSAB progresează rapid de 4 ani. İbrahim Burkay a spus: „TEKNOSAB a dobândit personalitate juridică în 2016. Alocările au fost făcute în 2017, iar infrastructura sa a fost finalizată cu 2019-60 la sută până la sfârșitul lui 65. Sperăm să ne propunem să începem construcția fabricii în 2020. TEKNOSAB este prima zonă industrială organizată stabilită în Bursa în ultimii 20 de ani. Acest proiect va contribui semnificativ la mișcarea avansată a producției tehnologice a orașului nostru. ”

„TRANSFORMARE din Turcia AUTOMOBILE INDUSTRY voința Accelerată“

Președintele Burkay arătând Turciei la masina de exprimare va contribui la transformarea companiilor din industria auto au continuat să fie fabricate în Bursa, el a spus: „Bursa, are un background puternic în industria auto și industriale. Această experiență a făcut din Bursa centrul proiectului auto auto național și național. Facem măsuri pentru realizarea unei infrastructuri industriale, care este mai predispusă atât la tehnologiile autonome, cât și la cele robotice, în special în Bursa, cu centre de excelență sub acoperișul BUTEKOM. Mașinile interne și naționale vor aduce un plus de valoare orașului nostru. Succesul Panini al acestui proiect, dar, de asemenea, a companiei noastre din Bursa, Turcia, care are cel mai puternic industria convertor va juca un rol în tranziția la noile tehnologii în sectorul automobilelor. Multe dintre companiile noastre au început discuții despre unele produse tehnologice noi ale instalației, care vor începe acum producția în Gemlik. Consider că acest pas este foarte important atât pentru viitorul Bursa, cât și pentru industria noastră. ”Căutare de știri feroviare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar