Giresun Island Telecabina și Marina Proiect de la GISIAD

gisiaddan giresun insula telecabina si proiect marina
gisiaddan giresun insula telecabina si proiect marina

Asociația Oamenilor de Afaceri și Oameni de Afaceri Giresun (GISIAD) a început lucrările la proiectele telecabinei și portului marin de pe insula Giresun.


Consiliul de administrație al GİSİAD l-a vizitat pe primarul Aytekin Șenlikoğlu și a prezentat rapoartele proiectelor „Telecabina și portul de yacht Gemilerçekek la insulă”, despre care se afirmă că poate asigura locuri de muncă pentru cel puțin 4 mii de oameni. Președintele GISIAD al Consiliului de administrație, Aykut Gezmiș, care a prezentat proiectele de proiecte împreună cu rapoartele proiectelor pe care le-a pregătit președintelui Șenlikoğlu în timpul vizitei, a spus: „Pentru a elimina diferența regională de disparitate și întârzierea economică a Giresun, investițiile macro ar trebui să fie făcute în provincia noastră. În caz contrar, migrația nu se va opri în orașul nostru, a cărui populație s-a micșorat de la an la an. În calitate de GISIAD, ne ocupăm de această problemă și propunem o nouă țintă macro pentru orașul nostru, care va oferi locuri de muncă, valoare adăugată. ”

Menționând că proiectele „Telecabina și portul yachtului Gemilerçekek către Insula” vor fi al doilea proiect din lume, Gezmiș a spus: „Proiectul de transport către Insula Giresun, care este singura insulă a Mării Negre, va fi al doilea exemplu din lume după Hong Kong. Cel puțin un milion de oameni pot fi transportați anual în acest sistem de telecabine, ceea ce va face din Giresun un centru de atracție. „Gemilerçekek Yacht Harbour”, care va fi stabilit pe o suprafață de aproximativ 1 de acri, va avea o capacitate de o mie de bărci. Acest proiect, care va schimba fața orașului cu parcarea sa de o mie de mașini, zona șantierului naval de 400 de acri, restaurantul cu 50 mii de metri pătrați și zonele de cafenea, va aduce oamenii din Giresun împreună cu marea. Cu aceste proiecte, aproximativ 15 mii de oameni vor primi locuri de muncă și vor adăuga cel puțin 4 de milioane de tone la economia orașului anual. Aceste proiecte, care se vor plăti singure într-o perioadă foarte scurtă de cel mult 500-8 ani, vor schimba soarta lui Giresun și o vor transforma într-un oraș care primește migrație, nu migranți. Atâta timp cât orașul, să credem și să protejăm aceste obiective macro ”.


Căutare de știri feroviare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar