Primarul Yüce este la Bursa pentru proiectul tramvai Sakarya

vom introduce orașul Yuce a președintelui în sistemul ușor de cale ferată
vom introduce orașul Yuce a președintelui în sistemul ușor de cale ferată

Examinând proiectele de transport feroviar și tramvai în Bursa și întâlnind cu primarul municipiului Bursa Mitropolit Alinur Aktaș, președintele Ekrem Yüce a declarat: „Tramvaia a fost cel mai important punct al agendei vizitei noastre din Bursa cu sistemele de transport ușor pe care ne-am propus să le realizăm în orașul nostru. Ne-am făcut examinările necesare. Am primit informații despre funcționare de la echipele tehnice. În calitate de municipalitate metropolitană, suntem hotărâți să reunim orașul nostru cu sistemele feroviare. ”


Primarul Mitropoliei Sakarya, Ekrem Yüce, l-a vizitat pe primarul mitropoliei Bursa, Alinur Aktaș. Membru al Parlamentului Necdet Tömekçe, președintele consilier Adil Altay Güney, secretarul general adjunct Ali Oktar, șeful departamentului de științe Murat Mutlu, președintele Consiliului municipal Sinan Çileli și Sakarya Büyükșehir Însoțit de președintele clubului Belediyespor, Cevat Ekși. Primarul Ekrem Yüce a mulțumit Primarului Municipiului Bursa, Alinur Aktaș, pentru gazda sa bună și a subliniat că cooperarea și colaborarea vor contribui foarte mult la ambele orașe.

Revizuirea sistemului feroviar în Bursa

Vorbind despre contactele din Bursa, președintele Ekrem Yüce a spus: „Ne-am sprijinit de Uludağ cu Marele Bazar istoric, Ulucami și am fost în orașul antic Bursa cu istoria istorică și oportunitățile turistice. Am vizitat primarul mitropolit Alinur Aktaș cu delegația noastră. Am discutat evaluările noastre cu privire la motive de cooperare și colaborare. Am împărtășit experiența. Cu sisteme feroviare ușoare pe care ne-am propus să le implementăm în orașul nostru, tramvaiul a fost cel mai important punct de pe agenda vizitei noastre din Bursa. Ne-am făcut examinările necesare. Am primit informații despre funcționare de la echipele tehnice. Sperăm că vom aduce Sakarya împreună cu confortul sistemului feroviar. ”

Ne angajăm în sistemele feroviare

Subliniind că posibilitățile au atins o gamă largă de dimensiuni odată cu avansarea tehnologiei în transporturi, președintele Ekrem Yüce a spus: „Transportul cauciucului este, de asemenea, o poziție importantă în orașe. Cu toate acestea, numărul din ce în ce mai mare de vehicule, precum și mobilitatea populației face necesară realizarea unor pași în transport. Da, avem drumuri duble noi, mutări pentru a ușura traficul în oraș. Cu sisteme feroviare ușoare, vom îndeplini ambele condițiile vârstei în transportul public, vom asigura un transport confortabil și vom relaxa traficul orașului. În calitate de municipalitate metropolitană, suntem hotărâți să reunim orașul nostru cu sistemele feroviare. Fie ca Domnul meu să facă toate eforturile noastre bune. ”Căutare de știri feroviare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar