Fără întârziere în interne auto tOGGer Turcia

nu fi pus în afara tOGGer turkiyenin auto național
nu fi pus în afara tOGGer turkiyenin auto național

Ministrul Industriei și Tehnologiei Mustafa Varank, „New Journey“, cu motto-ul a făcut o prezentare la 27 decembrie a spus că mașina Turciei off. Menționând că lucrările continuă, ministrul Varank a spus: „Nu există întârzieri grave în visul nostru de o mașină internă. Echipa noastră; continuă să negocieze cu potențiali furnizori. Nu preconizăm nicio perturbare majoră în ceea ce privește data de avarie a fabricii care va fi stabilită în Gemlik. Pot fi până la câteva săptămâni de schimbări. Fabrica este în proces de a primi raportul EIA. Studiile la sol vor fi finalizate probabil în 10 zile, a spus el.


Apelând la industria auto, Varank a spus: „Planificați procesul de returnare foarte bine. Când cererea începe să reînvie, trebuie să alimentați piața în cel mai bun mod. Odată cu întărirea cererii, veți avea nevoie de cele mai multe IMM-uri furnizor. Competența lor vă va împuternici. Această epidemie a reafirmat importanța localizării, inclusiv accesul la resursele de materii prime. Îmbunătățește-ți capacitățile de producție, diversifică-ți ecosistemul. Vrem să fii curajos în mișcările strategice de investiții. ”

Ministrul industriei și tehnologiei, Mustafa Varank, a participat la ședința consiliului de administrație al Asociației Producătorilor de Autovehicule (OSD) prin metoda conferinței video. În cadrul întâlnirii, președintele OSD, Haydar Yenigün, a făcut o prezentare și a vorbit despre precauțiile pe care le-au luat cu privire la lucrători în timpul acestui proces. Yenigün a mai declarat că au experimentat un proces pe care nu l-au prevăzut până acum. Vorbind după ministrul Yenigün Varank din Turcia a făcut declarații cu privire la starea și de producție faze ale mașinii. Felicitând luna Ramadanului, Varank a spus:

OCURI DE DESTRUCERE: Nicio țară din lume nu este imună la focarul Covid-19. Pe lângă efectele directe asupra izbucnirii sănătății umane, distrugerea a început să se producă pe echilibrul economic și social. Comerțul internațional, mișcările de capital și turismul au fost grav deteriorate.

Fabricantul încearcă să oprească: Vedem fluctuații puternice pe piețele bursiere mondiale și piețele de mărfuri. Faptul că șocul ofertei și al cererii sunt experimentate în același timp, crește în continuare incertitudinea procesului care urmează. În timp ce modelele de comportament ale consumatorilor se schimbă, producătorii încearcă să stea pe acest teren alunecos. Estimările făcute prezic că cea mai gravă contracție din ultimii 100 de ani va fi experimentată în economia globală. Acesta a fost în acest mediu, în mod natural afectat de acest proces în Turcia.

Au întrerupt producția: Datele privind producția industrială, pofta de investiții și exporturile au fost foarte bune în primele două luni ale anului. Din păcate, am început să experimentăm contracții în comerț și producție cu epidemia. Începând cu a doua jumătate a lunii martie, consumul de energie electrică în industrie a început să scadă. Majoritatea fabricilor care operează în sectoarele auto și textile au decis suspendarea producției.

AM PROTECTAT DREPTURILE: De la începutul focarului, am avut grijă să protejăm drepturile producătorului și ale lucrătorului în cel mai bun mod. Am anunțat programe speciale de asistență prin intermediul KOSGEB, TÜBİTAK și agenții de dezvoltare. Am făcut posibilă activitatea de la distanță în tehnologii și centre de cercetare și dezvoltare. În conformitate cu evoluția epidemiei din țara noastră și a cererii industriașilor, nu am avut o abordare pentru fabricile apropiate.

TURCIA AS POZITIV a avut de analizat: Chiar și în zilele de curfew; Ne-am asigurat că producătorii care au un angajament de export sau care pot suferi pierderi mari în cazul unei întreruperi a activității lor continuă să funcționeze. În acest fel, Turcia a descompus în direcția pozitivă în multe țări.

SUCCESUL ECOSISTEMULUI DE R&D: Am produs producție în masă de echipamente respiratorii de terapie intensivă pe care multe țări nu au avut sau nu au avut dificultăți în a le produce în doar două săptămâni. Acest succes este succesul industriei turcești, antreprenorului și ecosistemului de cercetare și dezvoltare. Am descărcat un produs de clasă mondială cu spirit de mobilizare națională de pe linia de producție în masă într-o zi record de 14 zile.

FLORUL NOSTRU: viitorul Turciei în high-tech și producția cu valoare adăugată. În acest proces, suntem conștienți de importanța industriei auto, care este locomotiva industriei noastre. Acest sector; Fața noastră față în față în multe domenii precum ocuparea forței de muncă, cercetare și dezvoltare și export. Suntem printre primii 5 producători ai lumii și suntem în primii 5 din Europa. Putem exporta în 190 de țări de pe XNUMX continente.

5 EXPECTAREA FUNDAMENTALĂ: Dacă măsurile de precauție sunt urmate la cel mai înalt nivel în luna Ramadanului, sperăm că țara noastră va trece la viața normală după sărbătoare. Prin urmare, sectorul auto ar trebui să fie pregătit pentru noul normal în cel mai bun mod. În acest moment, avem 5 așteptări de bază de la dumneavoastră.

Accesați furnizorii: În primul rând, cel mai important este să vă asigurați sănătatea angajaților. Planificați-vă procesul de returnare foarte bine. A doua noastră așteptare este că ești agil. Când cererea începe să reînvie, trebuie să alimentați piața în cel mai bun mod. În al treilea rând, vă așteptăm să solicitați furnizorii dumneavoastră. Odată cu întărirea cererii, veți avea nevoie de cele mai multe IMM-uri furnizor. Competența lor vă va împuternici.

FRAVE IN INVESTIȚI STRATEGICE: În al patrulea rând, ar trebui să vă concentrați pe creșterea ratelor de localizare. Această epidemie a reafirmat importanța localizării, inclusiv accesul la resursele de materii prime. Prin urmare; Nu încetați niciodată să investiți în cercetare și dezvoltare, inovație și resurse umane. Îmbunătățește-ți capacitățile de producție, diversifică-ți ecosistemul. În cele din urmă, dorim să fii curajos în mișcările strategice de investiții.

Fără întârziere în mașina DOMESTICĂ: Am introdus pe lume mașinile noastre pe 27 decembrie cu deviza Călătorie către inovație. Studiile au continuat de atunci. Nu există întârzieri grave în visul nostru auto auto! Echipa noastră; Acesta continuă să negocieze cu potențiali furnizori din Coreea, Anglia, Germania, Spania, Italia și țara noastră.

RAPORT EIA LA BINE: Nu preconizăm nicio perturbare majoră în ceea ce privește data de avarie a fabricii care va fi stabilită în Gemlik. Având în vedere procesul de normalizare, vom evalua procesul în conformitate cu posibilitățile. Pot fi până la câteva săptămâni de schimbări. Fabrica este în proces de a primi raportul EIA. Studiile la sol vor fi probabil finalizate în 10 zile.conversație

Fii primul care comenteaza

Yorumlar