AFRAY și YHT integrează lucrările de forare și sondaje finalizate în proiect

AFRAY și YHT integrează lucrările de forare și sondaje finalizate în proiect
AFRAY și YHT integrează lucrările de forare și sondaje finalizate în proiect

Proiectul AFRAY, care se numără printre promisiunile electorale ale primarului Afyonkarahisar, Mehmet Zeybek, se integrează cu Trenul de mare viteză (YHT) cu eforturile comune depuse cu Ministerul Transporturilor și Infrastructurii.


În ceea ce privește starea finală a proiectului, directorul regional al 7-lea TCDD, Adem Sivri, a făcut o prezentare cu un videoclip de animație 3D pe care l-a pregătit președintelui Mehmet Zeybek, vicepreședinților Süleyman Karakuș, Murat Öner și Benol Kaplan. AFRAY, care este integrat cu YHT, va face ca pasagerii care sosesc mai repede să ajungă în centrul orașului prin stația Ali Çetinkaya. 7. Managerul regional Sivri a declarat că lucrările de forare și inspecție aferente proiectului s-au încheiat.

Universitatea Afyon Kocatepe (AKU) Ahmet Necdet Sezer Campus (ANS) facilitează transportul studenților care studiază în oraș, precum și Erenler, KarşıyakaAceasta va aduce o contribuție semnificativă la ameliorarea transportului urban prin trecerea prin cartierele Yeșilyurt și Ali Çetinkaya. Erenler, în special BATTERY, KarşıyakaCetățenii care folosesc AFRAY din cartierele Yeșilyurt și Ali Çetinkaya vor ajunge în centrul orașului cu tramvaiul nostalgiei la stația Ali Çetinkaya.

„VOM PĂRTA PASAGERI SOSIȚI CU YHT LA CENTRU CU RĂGIU”

Afirmând că proiectul AFRAY este planificat să fie inclus în programul de investiții 2021, președintele nostru Zeybek a spus că proiectul va fi finalizat cât mai curând posibil și va fi pus în funcțiune de cetățeni. Afirmând că împărțirea muncii a fost făcută în ceea ce privește construcția AFRAY, Zeybek a spus: „Stațiile urmau să fie realizate de noi ca municipalitate și celelalte părți de către căile ferate de stat. Compania, unde a fost făcută licitația de proiect și proiectul, ne-a făcut o prezentare luna trecută. După prezentare, am ținut o întâlnire de consultare cu instituțiile și organizațiile publice relevante. Linia construită a fost considerată paralelă cu liniile de cale ferată Afyon-Gazlıgöl și Eskișehir. Deoarece studentul va avea o distanță lungă de mers pe jos până la universitate, a fost stabilit un nou traseu. Am calculat că ar fi mult mai eficient dacă s-ar face o legătură cu linia de tren de mare viteză, cu condiția să se construiască o linie în fața universității din zona căminelor și să se facă două stații. S-au făcut modificări ale proiectului legate de traseu. 7. Direcția noastră regională a transmis modificarea proiectului către direcția generală și firma de proiect relevantă a realizat-o. Acum, un traseu a fost stabilit în stilul pe care îl dorim și toată lumea acceptă ”, a spus el.

"UN PROIECT FOARTE FRUMOS PENTRU DEZVOLTAREA ORASULUI NOSTRU"

Arătând că a fost creat un traseu pe care studenții care studiază la universitate îl pot folosi cu ușurință, președintele nostru Zeybek și-a continuat discursul după cum urmează; „Vom conecta oaspeții noștri care vin la gara de mare viteză cu centrul prin linia suburbană. Ne propunem să ne transportăm oaspeții și vizitatorii care vin la gară spre centru cu tramvaiul nostalgic. Este un proiect foarte bun pentru dezvoltarea orașului nostru. Mult noroc Afyonkarahisarului nostru. "


sohbet

Feza.Net

Fii primul care comenteaza

Yorumlar