Subteranul Trecerii Ferate Pamukova se află pe Agenda Ministerului

Proiectele de transport ale Sakarya se află pe agenda ministerului
Proiectele de transport ale Sakarya se află pe agenda ministerului

Guvernatorul Kaldirim, vicepreședintele Yavuz, vicepreședintele grupului Bülbül, deputații Atabek, Sofuoğlu, Uncuoğlu și președintele provincial Tever și președintele Ekrem Yüce, care s-au întâlnit cu ministrul transporturilor și infrastructurii, Adil Karaismailoğlu, au împărtășit vestea bună: „Procesul de licitație pentru noua ieșire de pe autostradă va fi accelerat. Subteranul căii ferate Pamukova va fi pe agenda ministerului nostru. Ministerul va oferi sprijin pentru amplasarea și construcția Spitalului de Urgență ”, a spus el.


Primarul mitropolitului Ekrem Yüce, guvernatorul Çetin Oktay Kaldirim, vicepreședintele partidului AK Ali İhsan Yavuz, vicepreședintele grupului MHP Levent Bülbül, deputații partidului AK Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu și Recep Uncuoğlu, partidul AK, care se aflau la Ankara pentru a ține o serie de întâlniri. Împreună cu președintele provincial Yunus Tever, a vizitat ministrul transporturilor și infrastructurii, Adil Karaismailoğlu. Primarul Ekrem Yüce, care și-a împărtășit contul de pe rețelele de socializare după întâlnirea în care au fost discutate proiectele de transport din Sakarya, i-a mulțumit ministrului Karaismailoğlu pentru interesul și sprijinul său strâns.

Proiecte de transport în minister

Președintele Ekrem Yüce a subliniat importanța unității și solidarității în evaluarea sa după contactele sale de la Ankara și a spus: „Am fost la Ankara ca delegație Sakarya. Ne-am întâlnit cu ministrul nostru pentru transporturi și infrastructură, Adil Karaismailoğlu, pentru proiectele importante de transport ale orașului nostru. Am avut o întâlnire fructuoasă cu guvernatorul nostru Çetin Oktay Kaldirim, vicepreședintele Ali İhsan Yavuz, vicepreședintele grupului MHP Levent Bülbül, deputații Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu, Recep Uncuoğlu și președintele nostru provincial Yunus Tever. În numele meu și al orașului nostru, aș dori să-mi exprim recunoștința față de ministrul nostru, care este foarte interesat de proiectele orașului nostru și a declarat că îl vor sprijini ”.

Procesul de licitație pentru ieșirea pe autostradă se va accelera

Enumerând veștile bune după întâlnirea care a avut loc la Ministerul Transporturilor și Infrastructurii, președintele Ekrem Yüce a spus: „Am anunțat că vom aduce o nouă ieșire pe autostradă în orașul nostru. În calitate de municipalitate metropolitană, am început lucrările de expropriere în regiune. De asemenea, ne-am întâlnit cu ministrul nostru pentru a accelera procesul de licitație pentru construcții. Din nou, am făcut o cerere pentru ca drumul Karapürçek să fie inclus în programul de asfalt și să fie pus în funcțiune în regiune și în orașul nostru ”.

Investițiile în transport vin în sudul orașului

Afirmând că proiectele de transport care sunt importante pentru sudul orașului sunt, de asemenea, pe masă, primarul Ekrem Yüce a spus: „Am făcut evaluări cu privire la starea finală a proiectului de intersecție a podului care va conecta Alifuatpașa de pe autostrada Sakarya-Bilecik. Odată cu proiectul care va fi construit în regiunea unde trece linia de tren de mare viteză, problemele legate de transport vor fi eliminate, iar transportul către regiune va oferi o ușurare. Am transmis problema ministrului Transporturilor și Infrastructurii pentru a face trecerea subterană a căii ferate în Pamukova. "

Sprijin ministerial pentru spitalul de urgență

Afirmând că s-a făcut un pas foarte important pentru viitorul sănătății în Sakarya, președintele Ekrem Yüce a spus: „Am înțeles mai bine cât de importantă este infrastructura de sănătate în perioada epidemiei. Din fericire, odată cu progresele recente în domeniul sănătății din țara noastră, continuăm cu succes lupta împotriva pandemiei. Vicepreședintele nostru, Ali İhsan Yavuz, a adus la ordinea de zi Spitalul de Urgență la Sakarya. Am cerut sprijinul ministrului nostru pentru transporturi și infrastructură, Adil Karaismailoğlu, în ceea ce privește construcția și amplasarea. Sperăm că împreună vom finaliza această lucrare și vom aduce un spital de urgență în orașul nostru. Îi mulțumesc ministrului nostru pentru sprijinul acordat ”.

Ne vom atinge obiectivele cu unitate și solidaritate

Sakarya în reprezentarea unora dintre numele delegației împreună cu președintele în vizită, Ekrem Yüce Ankara, „președintele turc-İș Ergun Atalay, președintele Uniunii Camerelor de Agricultură din Turcia Shams Bayraktar, președintele Koop-İș dl. Am vizitat Eyüp Alemdar împreună cu delegația noastră. Am organizat evaluări și consultări cu privire la orașul nostru. Lucrăm pentru Sakarya împreună cu toate părțile interesate. Ne propunem să ducem toți parametrii orașului nostru la un nivel superior și să creăm un oraș mai locuibil. Sper că ne vom atinge obiectivele cu unitatea și solidaritatea noastră ”.conversație


Fii primul care comenteaza

Yorumlar