Tunelul care leagă Kızılcahamam de Çerkeș a atins etapa finală

Lucrări de tunel Kızılcahaman finalizate
Lucrări de tunel Kızılcahaman finalizate

Ministrul Transporturilor și Infrastructurii, Adil Karaismailoğlu, a declarat că lucrările de pe drumul Kahramankazan continuă și a spus: „Celelalte lucrări de intersecție aflate în desfășurare vor fi finalizate cât mai curând posibil și acest drum va fi oferit în serviciul cetățenilor noștri din Ankara și Kahramankazanlı”. Ministrul Karaismailoğlu a declarat că lucrările tunelului Kızılcahaman s-au încheiat și că tunelul va fi deschis serviciului cetățeanului înainte de sfârșitul lunii noiembrie.


Adil Karaismailoğlu, ministrul transporturilor și infrastructurii, a fost astăzi la Kahramankazan pentru a examina lucrările de construcție ale drumului Ankara-Kahramankazan. Afirmând că continuă munca fără a încetini, ministrul Karaismailoğlu le-a spus jurnaliștilor următoarele cuvinte:

„Există o muncă febrilă pe acest drum de 28 de kilometri. Intersecția în care ne aflăm în prezent este planificată să fie finalizată în luna următoare. Celelalte lucrări de intersecție aflate în desfășurare vor fi finalizate cât mai curând posibil, iar acest drum va fi disponibil în curând cetățenilor noștri din Ankara și Kahramankazan.

Una dintre cele mai importante intersecții din această regiune este Palace Junction. L-am programat și cu prietenii noștri. Vom călători acolo cât mai curând posibil pentru a începe și a termina într-un timp scurt. "

Lucrările la tunelul Kizilcahamam, lung de 2071 metri, au ajuns în etapa finală.

Informând despre tunelul Kızılcamam, un alt proiect important în regiune, ministrul Karaismailoğlu a declarat că lucrarea se află în etapa finală. Afirmând că vor pune Tunelul Kızılcahamam în slujba cetățenilor înainte de sfârșitul lunii noiembrie, ministrul Karaismailoğlu a spus: „Unul dintre proiectele importante referitoare la regiune este Tunelul Kızılcahamam. Tunelul care leagă Kızılcahamam de Çerkeș. Lucrările au ajuns în etapa finală în acest tunel lung de 2071 metri. În prezent, lucrăm bine. Înainte de sfârșitul lunii noiembrie, adică înainte de a veni iarna și de a începe condițiile dure de iarnă, vom pune tunelul Kızılcahamam în serviciul cetățenilor noștri. Vă vom fi alături pentru deschiderea ratei luna viitoare. Lucrăm la proiecte mari care adaugă valoare țării noastre. Lucrăm din greu pentru a le termina cât mai curând posibil și pentru a le aduce în economia țării noastre. După finalizarea acestor proiecte, vom planifica noile noastre proiecte împreună cu membrii noștri valoroși ai parlamentului și administratorii locali. ”

„Munca Turciei cu zeci de mii de oameni în jurul cărora lucrăm”

Turcia în toate aspectele legate de transport, infrastructură, telecomunicații și continuă transferul Karaismailoğlu foarte important proiect spațial, responsabilitatea proiectului de a face lumea să ia eșantionul a spus că erau conștienți. Turcia, în jurul muncitorului, inginerului, antreprenorului, împreună cu zeci de mii de oameni la consumabilele de muncă, au subliniat ministrul Karaismailoğlu cuvintele au continuat după cum urmează:

„Am fost în Mardin și Hakkari săptămâna trecută. Am fost la Artvin zilele trecute. Suntem și astăzi la Ankara. Avem proiecte foarte importante și valoroase în fiecare parte a țării noastre. Facem totul pentru cetățenii noștri, pentru a îmbunătăți calitatea vieții și standardele de trai ale națiunii noastre. Lucrăm cu toată echipa noastră pentru a adăuga valoare țării noastre în termeni de economie, comerț și turism. Facem proiecte similare în Hakkari și Istanbul. "

Deputații AK Ankara Emrullah İșler, Zeynep Yıldız, Orhan Yegin și primarul Kahramankazan Serhat Oğuz au participat la Karaismailoğlu.conversație


Fii primul care comenteaza

Yorumlar