Trecerile devin mai ușoare pe bulevardul Serdivan Sebahattin Zaim

Trecerile sunt tot mai ușoare pe bulevardul Serdivan Sebahattin
Trecerile sunt tot mai ușoare pe bulevardul Serdivan Sebahattin

Primarul Ekrem Yüce, care a examinat lucrările în curs de desfășurare în cadrul proiectului, care va fi o nouă alternativă pentru pasajele de la bulevardul Sebahattin Zaim la Serdivan, a declarat: „Echipele noastre lucrează intens în proiectul care va muta distanța dintre strada Hasır și strada Süleyman Binek într-o dublă. De asemenea, am finalizat temerile podului, care are 25 de metri lungime și 18 metri lățime. Sper că o vom finaliza rapid. Mult succes ”, a spus el.


Primarul municipalității Sakarya, Ekrem Yüce, a făcut examinări în cadrul proiectului, care va fi o nouă alternativă pentru tranzițiile de la bulevardul Sebahattin Zaim la Serdivan. În timp ce podul construit pentru trecerile de vehicule și pietoni se încheie, echipele continuă să lucreze intens în lucrarea care va muta distanța dintre strada Hasır și strada Süleyman Binek într-o dublă. Primarul Ekrem Yüce, care a primit informații de la secretarul general adjunct, Ali Oktar, despre ultimul punct atins în proiect, a declarat că vor preveni aglomerarea traficului care apare din când în când la intersecția de vară cu proiectul și că lucrările vor fi finalizate rapid.

Tranziție alternativă

Afirmând că temerile podului cu o lungime de 25 de metri și o lățime de 18 metri au fost finalizate, primarul Yüce a afirmat că lucrările începute la suprastructura de pe strada Hasır continuă intens și a spus: „Vom transporta artera de 900 de metri într-un drum divizat și vom oferi acces la strada Süleyman Binek. Am reînnoit infrastructura regiunii cu SASKI. Acum facem pașii necesari în suprastructura arterei. Când lucrările echipelor noastre vor fi finalizate, sper că vom crea o nouă alternativă la trecerile Serdivan din regiunea Yenikent și vom reduce numărul de vehicule care folosesc intersecția de vară. Îi doresc confort colegilor mei, sper că proiectul va fi benefic pentru orașul și regiunea noastră ”.conversație


Fii primul care comenteaza

Yorumlar