Drumul de conexiune costă 25 de milioane de lire deschise în Kayseri

Drumul de conectare care costă milioane de lire în Kayseri a fost deschis pentru service
Drumul de conectare care costă milioane de lire în Kayseri a fost deschis pentru service

Bulevardul Bekir Yıldız - Intercambiul spitalului urban - Conexiunea șoseaua de centură nordică, a 25-a ramură a intersecției spitalului orașului, Bulevardul Osman Kavuncu-Bulevardul de conexiune Bulevardul Bekir Yıldız și Bulevardul Osman Kavuncu, care au fost construite de municipalitatea metropolitană Kayseri și au costat 4 milioane TL în total. Ceremonia de deschidere a Drumului de Conectare a Zonei Libere a avut loc cu entuziasm în cadrul măsurilor de corona virus.


Conexiune Bekir Yıldız Boulevard-City Spitalul Interchange-Nord Ring Road, Filiala patra a Spitalului Orășenesc Interchange, Osman Kavuncu Boulevard-Bekir Yıldız Boulevard Connection Road și Bulevardul Osman Kavuncu, care au fost construite de către Municipalitatea Metropolitană Kayseri și costul 25 de milioane TL în total. Ceremonia de deschidere a Drumului de Conectare a Zonei Libere a avut loc cu entuziasm în cadrul măsurilor de corona virus. Primarul Mitropolit Dr. Memduh Büyükkılıç a dat vesti bune despre vești bune în discursul său de la deschidere.

Primarul Municipiului Metropolitan, Dr. Pe lângă Memduh Büyükkılıç, viceguvernatorul Kayseri Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar, guvernatorul districtului Develi Murat Duru, președintele provincial al partidului AK Șaban Çopuroğlu, rectorul KAYU Prof. Dr. Kurtuluș Karamustafa, primarul Melikgazi Mustafa Palancıoğlu, primarul Kocasinan Ahmet Çolakbayrakdar, primarul Talas Mustafa Yalçın, primarul Hacılar Bilal Özdoğan, primarul Develi Mehmet Cabbar, primarul Bünyan Özkan Altun, director provincial de sănătate conf. Univ. Dr. Ali Ramazan Benli și medicul șef al spitalului orașului Prof. Dr. İlhami Çelik și oaspeții au participat.

După un moment de tăcere și Imnul Național Turc, a fost urmărit un scurt film promoțional despre investițiile puse în funcțiune. Primarul Municipiului Metropolitan, Dr. În discursul său la ceremonie, Memduh Büyükkılıç a mulțumit președintelui Recep Tayyip Erdoğan și a declarat că sunt recunoscători: „În calitate de medic, îi mulțumesc președintelui nostru, îi mulțumesc lui Dumnezeu. El ne-a dăruit spitalului cu 600 de paturi, ceea ce este un motiv de mândrie pentru noi și ale cărui paturi se transformă într-un pat de terapie intensivă atunci când este necesar în perioada pandemiei. Trăim binecuvântările acestei solidarități și unități din trecut în viitor, nu spunem „eu”, spunem „noi”. Continuăm drumul nostru, îmbrățișând cei 16 primari ai districtului nostru. Privim înainte, ne uităm la afacerea noastră, ascultăm bârfe. Vor exista critici minore acolo unde există acțiune, am arătat întotdeauna voința de a face o muncă mai bună evaluându-le și nimeni nu ar trebui să se îndoiască că vom continua să facem acest lucru ”.

„BENEFICIARUL OAMENILOR ESTE UTIL PENTRU OAMENI”

În discursul său, primarul Büyükkılıç a spus: „Cel mai bun dintre oameni este slujitorul” și a continuat: „Oamenii frumoși din Kayseri ne-au protejat echipa, filosofia și înțelegerea din 1994. Ne continuăm munca zi și noapte pentru a aduce la viață această înțelegere. Suntem solidari cu dragii noștri miniștri, membri ai parlamentului și guvernul nostru. Președintele nostru stimat ne iubește, îl iubește pe Kayseri și îl iubim și pe noi și nimeni nu ar trebui să se îndoiască că îi vom proteja în permanență. Sprijinul oamenilor este slujitorul, binele oamenilor este benefic pentru oameni. Credem că primim rugăciunile pacienților de aici. Îți spun ca neurolog. Creierul este rezistent la deficitul de oxigen timp de 4 minute și fără zahăr timp de 40 de minute. În afară de asta, simptomele ne vor costa viața. Vorbim despre un studiu care va aduce la viață și va servi o imagine în care minutele contează, într-un timp mai scurt, intrând direct în camera de urgență. Continuitatea în serviciu este esențială. Mulțumim tuturor primarilor noștri ”.

KAYSERİ SPUNE „SUNTEM AICI” ÎN FIECARE ZONĂ

Büyükkılıç, subliniind faptul că Kayseri s-a dezvoltat și a înflorit cu 4 universități, „Se dezvoltă și devine mai frumos cu industria noastră organizată și zona liberă, spune„ suntem aici ”în export, valoare adăugată, comerț, industrie, cultură, educație, artă, turism, gastronomie. suntem aici 'spune el. Kayseri, care este orașul civilizațiilor antice, cu cei 6 mii de ani de istorie comercială, este cunoscut ca parte indispensabilă a acestei țări, a acestei lumi ”.

S-AU UMPLUT TOATE HOTELURILE DIN KAYSERİ

Vorbind despre reuniunea de turism de iarnă desfășurată ieri la Nevșehir, Büyükkılıç a spus: „Am avut o întâlnire eficientă cu stimatorii noștri guvernatori din Nevșehir și cu actorii noștri din turism. Care este scopul nostru? În contextul Cappadocia, pentru a obține câștiguri pentru această țară, pentru a aduce valorile noastre precum Erciyes împreună cu Cappadocia. Toate hotelurile din Kayseri sunt pline cu pre-rezervări. Mă supun informațiilor dvs., sper că acest turism de iarnă va fi cel mai mare câștig pentru noi cu practicile noastre pe care le vom face cu harul lui Allah, fără a ignora condițiile de pandemie. Ne străduim să ne corectăm neajunsurile și să le aducem în puncte mai bune. Aș dori să-i mulțumesc lui Mehmet Özhaseki, ministrul nostru, cu lucrările frumoase pe care le-a făcut acolo, a creat o lucrare în standarde mondiale, cu peste 100 de kilometri de șine și 18 instalații mecanice. De asemenea, ne străduim să eliminăm deficiențele, să le mutăm în puncte mai bune cu noi adăugiri și să ne câștigăm orașul cu tehnici de marketing. În timp ce facem toate acestea, trebuie să avem o rețea de transport ”.

I-a dat o veste bună

Președintele Memduh Büyükkılıç, oferind vești bune despre vestea bună în discursul său la ceremonie, și-a continuat cuvintele după cum urmează: „Sper că o altă ceremonie va avea loc aici sâmbătă. Se vor pune bazele tramvaiului, care va începe de la Belsin de 7 kilometri din Ministerul Transporturilor și va ajunge la Terminalul nostru, Spitalul Orășenesc, Universitatea Nuh Naci Yazgan și KUMSmall, cel mai mare centru comercial din regiunea noastră. În același timp, vor fi puse bazele clădirii terminale a aeroportului nostru. Sâmbătă vom avea două bucurii împreună. După cum știți, licitația Grădinii Naționale Recep Tayyip Erdogan a fost făcută, lucrările au început, vom lucra pentru a pune bazele acolo cu stimatul nostru ministru al Mediului și Urbanizării și, aducând toate aceste frumuseți în orașul nostru, ne străduim să facem orașul nostru mai locuibil, mai verde, mai ecologic și un oraș pe care toată lumea îl simte dor. Kayseri este un oraș al filantropilor, înainte să venim aici, am pus bazele cursului nostru pentru moschee și Coran, care va fi ținut de binefăcătorii noștri împreună cu stimatul președinte al Melikgazi-ului nostru. Fugim de la frumusețe la frumuseți, de la belșug la belșug, mulțumim și iubim orașul nostru. "

ANUNȚAT PENTRU PRIMA DATĂ: TALAS TRAM LINE SE LICITĂ LA 30 DECEMBRIE

Büyükkılıç, care a spus „anunț de aici pentru prima dată”, în discursul său, a spus: „Pe 30 decembrie, facem licitația pentru tramvaiul nostru de 5.5 kilometri de la Talas la Furkan Doğan Yurdum. Cu alte cuvinte, se înțelege de aici că vom crea o rețea de tramvaie care să atingă o lungime de 48 de kilometri ”.

Există 4 investiții separate care vor ușura transportul

Büyükkılıç a oferit, de asemenea, următoarele informații despre 4 drumuri diferite care au fost deschise astăzi: „Ne-am corectat deficiența pentru a conecta bulevardul nostru Bekir Yıldız de 14 kilometri, începând de la bulevardul Kocasinan, la artera principală care duce la Zafer Caddesi, adică de la centura de nord până la zona liberă. Implementăm drumul nostru de plecare pe 4 benzi și sosirea pe 3 benzi. Am oferit o rută alternativă continuă, fără lumină. Orașul nostru este înconjurat de drumuri sub forma unei rețele și, atunci când această intersecție este finalizată, oamenii și ambulanțele noastre pot ajunge la spitalul orașului și la urgența noastră. Un alt serviciu este Zona liberă, mândria orașului nostru, organizația noastră importantă. 3/4 și 1% din exporturi sunt îndeplinite din zona noastră liberă. Sute de fabrici servesc ca bază de producție acolo, contribuind la ocuparea forței de muncă, la valoarea adăugată și la schimbul valutar în țara noastră. În acest fel, am transformat drumul principal al unei fețe extrovertite a orașului în standardele internaționale în viață cu infrastructura sa de 25 de metri lățime și 30 kilometru lungime, făcându-l demn de orașul nostru. O altă cale alternativă este un drum de 1 kilometri care leagă bulevardul nostru Bekir Yıldız de bulevardul Osman Kavuncu, chiar lângă fabrica noastră de zahăr. Acest lucru a fost, de asemenea, important, când am venit la fabrica de zahăr în perioada de sfeclă de anul trecut, camionerii noștri au spus: „Președintele meu, perturbăm traficul din oraș, suntem rușinați stând la lumini, încărcătura noastră este tulburată, ce s-ar întâmpla dacă ați fi un ajutor”, am spus „nu” și Ali Hasdal. a, mulțumesc echipei, am dat instrucțiunea, am implementat acel drum de 3 kilometri. În orașul nostru, camioanele își continuă drumul fără a întrerupe traficul. În plus, Grădina Națională Keykubat și Palatul Keykubat sunt ușor accesibile. "

„AVEM FACILITĂȚI, AVEM SURSE ȘI BUGET”

Primarul Büyükkılıç, care a declarat că aceste 4 deschideri, care conțin toate aceste frumuseți, costă 25 de milioane TL cu infrastructura și cheltuielile lor, a spus: „Mulțumim lui Dumnezeu, nu ne plângem, avem oportunități, alhamdulillah, avem resurse, avem un buget și rugăciunile noastre. Spunem că Allah ne face demni de tine, nu lăsa rugăciunile noastre să lipsească din ceruri, nu ne scoate steagul de pe posturi și crește generații care protejează steagul turc cu stele semilunare, patria, națiunea, religia și statul lor. „Continuăm să le pregătim un viitor bun prin încrederea tinerilor noștri în lucrările noastre care îl însuflețesc pe Kayseri cu muzeele, bibliotecile și viața socială”.

În calitate de medic, președintele Büyükkılıç, care a avertizat încă o dată despre măști, distanță și curățenie, a mulțumit în cele din urmă președintelui grupului YDA, Hüseyin Arslan, pentru sprijinul acordat în construcția intersecției cu mai multe etaje.

Adjunctul guvernatorului Kayseri Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar a declarat că Kayseri este un oraș de marcă, una dintre cele mai distinse provincii cu cultura, sănătatea, turismul, filantropii și că primarii au oferit servicii foarte valoroase și și-au oferit recunoștința.

MULȚUMIM PREȘEDINTEI BÜYÜKKILIÇ

Medicul șef al spitalului orașului Prof. Dr. İlhami Çelik a declarat că este mândru să vadă că această intersecție cu mai multe etaje construită sub conducerea primarului municipalității metropolitane Memduh Büyükkılıç a facilitat transportul spitalului și a mulțumit întregului personal și angajaților.

ÇOLAKBAYRAKDAR: PREȘEDINȚUL NOSTRU MEMDUH ADUCE ȘI SPRIJINE AMBE

Primarul orașului Kocasinan Ahmet Çolakbayrakdar, în discursul său de la ceremonie, a spus: „Îi mulțumesc lui Memduh președintelui nostru, sub conducerea sa, sub fratele său, el acționează ca frate pentru toți guvernanții districtelor noastre din centru și din provincii și, atunci când nu suntem capabili să creștem, ne susține cu întreaga sa echipă în satisfacerea nevoilor.

DOUĂ MOSCHE SEPARATE VOR FI CONSTRUITE ÎN SPITALUL ORASULUI

Mufti Provincial Prof. Dr. În urma rugăciunii lui Șahin Güven, au fost deschise 4 căi separate prin tăierea panglicii prin protocol. La finalul ceremoniei, conf. Director provincial de sănătate conf. Univ. Ali Ramazan Benli și provincialul Mufti Güven au dat vestea bună că vor fi construite două moschei separate pentru Spitalul Orășenesc.

Trecerea a fost făcută cu mașini clasice decorate cu steaguri turcești la intersecția cu mai multe etaje care a fost pusă în funcțiune.


sohbet

Feza.Net

Fii primul care comenteaza

Yorumlar

Articole și reclame conexe