Sultanii Netului au învins Olanda cu 3-0 la 5 din 5

sultanii din plasă au făcut-o bătând în Olanda

Sultans of the Net a învins Olanda cu 2021-5 în al 3-lea meci din Grupa D a Campionatului European din 0 și a avansat în sferturile de finală ca lider. Adversara Naționalei, care a avansat în finala a 8-a, a fost Cehia.

În Grupa D a Campionatului European de Volei Feminin CEV au învins Olanda cu 25-21 cu seturi de 25-21, 25-20 și 3-0 și au câștigat al 5-lea meci, terminând ca lider al lotului național de voleibalist.

„Sultans of the Net” va concura cu echipa care va termina Grupa B pe locul 16 în ultimele 4 runde pentru a trece duminică în sferturile de finală.

Adversarul sultanilor rețelei a fost Cehia

Adversara echipei naționale, care a avansat în optimile de finală ale Campionatului European de volei feminin 2021, a fost Cehia.

Semiluna-stele, care a învins Olanda cu 3-0 în ultimul său meci din Grupa D și a avansat ca lider, a fost egalată cu Cehia, care a pierdut cu 3-0 în fața Bulgariei și a terminat pe locul patru în Grupa B.

Meciul dintre Turcia și Cehia se va disputa duminică, 29 august, la Plovdiv, Bulgaria.

Am garantat turneul de top

Echipa noastră națională de volei feminin și-a asigurat locul în ultimele 4 runde, înscriind un scor diferit de 3-0 împotriva Finlandei în al 16-lea meci din Grupa D a Campionatului European de Volei CEV.