Asociația Clubului Sportiv Drone Racers Top trei trofee eliminate

Trofeul asociației clubului sportiv de drone a fost ridicat în primele trei

Asociația Clubului Sportiv Drone Racers, sponsorizată de Bitexen Teknoloji, a concurat în a doua etapă a Campionatului Turc de Drone din İzmir-Bergama.

Bitexen Teknoloji a devenit sponsorul principal al Asociației Clubului Sportiv Drone Racers, care a obținut un mare succes în Campionatul Turc de Drone, a cărui primă etapă a avut loc la Elazığ și a doua etapă la İzmir-Bergama. În campionat, în care cel mai tânăr pilot al Turciei Doruk Cengiz (11 ani) a ridicat trofeul pe locul trei, pe primul loc s-a clasat Atakan Lentil (15 ani), iar Hüseyin Ablak (5), care a câștigat anul trecut 25 cupe în Anglia pentru țara noastră, a venit pe locul al doilea.

Piloții Clubului Sportiv Drone Racers Atakan Lentil (15 ani) au terminat pe primul loc cu 56 de puncte, Doruk Cengiz (11 ani) a ajuns pe locul doi cu 44 de puncte și Hüseyin Ablak a terminat pe locul trei cu 48 de puncte.

Concurenții care adună suficiente puncte în cea de-a treia etapă Teknofest a campionatului care se va desfășura pe Aeroportul Atatürk din Istanbul vor fi selectați pentru echipa națională și vor reprezenta țara noastră în Cupa Mondială a Dronelor.