Lucrările de construcție a sistemului feroviar de 7 linii continuă la Istanbul

La Istanbul, chiar și lucrările de construcție a sistemului feroviar continuă
La Istanbul, chiar și lucrările de construcție a sistemului feroviar continuă
subscrie  


Ministrul Transporturilor și Infrastructurii, Adil Karaismailoğlu, în discursul său de la deschiderea Podurilor, ale cărui restaurări au fost finalizate, am implementat proiecte gigant pe rând pentru a face din Istanbul unul dintre cele mai dezvoltate orașe nu numai din Europa, ci și din lume. Marmaray, Tunelul Eurasia, Aeroportul Istanbul, Turnul Camlica, Autostrada Marmara de Nord, inclusiv Podul Yavuz Sultan Selim, Autostrada Istanbul-Izmir, inclusiv Podul Osmangazi și Linia de tren de mare viteză Istanbul-Ankara, cu proiecte pe care toată lumea le admiră. te-a mutat într-un punct complet diferit dincolo de visele tale. Din nou, am implementat proiecte foarte importante care îmbunătățesc infrastructura de transport public feroviar urban pentru a oferi un transport mai rapid și mai ușor locuitorilor din Istanbul și vizitatorilor din Istanbul. El a spus că lungimea metroului Marmaray și Levent-Hisarüstü, pe care o oferim în serviciul locuitorilor din Istanbul, este de 80 de kilometri.

CONSTRUCȚIA SISTEMULUI FEROVIAR 7-LINE CONTINUĂ ÎN ISTANBUL

Karaismailoğlu a subliniat că lucrările de construcție continuă intens pe 7 linii din Istanbul, cu un total de 103,3 kilometri de sistem feroviar, iar aceste linii sunt metrou Gayrettepe-Kağıthane-Eyüp-Istanbul Airport, Halkalı-Metrou Aeroportul Basaksehir-Arnavutkoy-Istanbul, Metrou Aeroportul Pendik Tavșantepe-Sabiha Gokcen, Metrou Bakirkoy (IDO) -Bahcelievler-Güngören- Metrou Bağcılar Kirazlı, Bașakșehir-Pine și Sakura Hospital-Kayașehir Subway-Çașahir-Metro, Altuniz El a spus că este proiectul de transport și recreere urbană Sirkeci.

ISTANBUL ESTE UNUL DIN CELE MAI MARI CENTRE DE TRANZIT GLOBAL PENTRU AVIAȚIE

Referindu-se, de asemenea, la Aeroportul din Istanbul, ministrul Transporturilor Karaismailoğlu a spus: „Aeroportul din Istanbul, pe care l-am pus în funcțiune pe 29 octombrie 2018, a făcut din Turcia un centru de transfer internațional cu capacitatea sa imensă și a dus țara noastră la vârful aviației globale. Astăzi, Istanbulul este unul dintre cele mai mari centre de tranzit la nivel mondial în aviație. Aeroportul din Istanbul ocupă primul loc pe lista celor mai aglomerate aeroporturi din Europa. Încă din prima zi în care a intrat în serviciu, a găzduit peste 100 de milioane de pasageri.

PROIECTELE NOASTRE LASĂ IMAGINI ADEVĂRATE ASUPRA VIZITĂRILOR STRĂINE

Öte yandan dünyada ilk defa bir haberleşme kulesinden aynı anda 100 adet FM radyo yayını yapabilen Çamlıca Kule’siyle dağınık haldeki 33 demir yığınını kaldırdıklarını anımsatan Karaismailoğlu, İstanbul’un siluetine önemli katkı sağladıklarını vurguladı. Karaismailoğlu, “Deniz seviyesinden 587 metre yüksekliği ile hem İstanbul’un hem de Avrupa’nın en yüksek yapısı oldu. Hizmet odaklı projelerimizi mimari estetiği de gözeterek inşa ediyoruz. Hayat tarzları, insan ilişkileri, üretim yapıları, doğal ve mimari özellikleriyle şehirler kendi özgün kimliklerini kazanmaktadır. Son 19 yılda İstanbul’a kattığımız eserlerimizle, simge yapılarımızla İstanbul’u çok kıymetli bir marka şehre dönüştürdük. Ayrıca şunu da çok iyi gözlemliyoruz ki İstanbul Havalimanı, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleri ile Çamlıca Kulesi gibi projelerimiz özgün mimarileriyle, yabancı ziyaretçiler üzerinde son derece olumlu etkiler, derin izler bırakıyorlar. Türkiye’nin ne kadar geliştiğini ve güçlendiğini görüyorlar. O nedenle hayata geçireceğimiz tüm projelerde, kendi kimliğimizi ifade eden özgün mimari anlayışımızı korumaya ve sergilemeye devam edeceğiz. 1915 Çanakkale Köprüsü de anıt gibi yükseliyor” dedi.

Salonul industriei feroviare Armin sohbet

Fii primul care comenteaza

Yorumlar