Noi investiții în centrul de schi Erciyes

Noi investiții în centrul de schi Erciyes
Noi investiții în centrul de schi Erciyes
subscrie  


Primarul Municipiului Metropolitan Kayseri Dr. Memduh Büyükkılıç a examinat construcția cafenelei nou construite și a magazinelor de echipamente de schi din Centrul de schi Erciyes și alte lucrări și a vizitat meseriașii. Președintele Büyükkılıç a declarat că urmăresc să ducă mai departe potențialul Kayseri și Erciyes și, în acest context, noi facilități kazanau declarat că au făcut-o.

Secretarul general al municipiului metropolitan Hüseyin Beyhan, secretarul general adjunct Hamdi Elcuman, Erciyes A.Ş. Murat Cahid Cıngı, Președintele Consiliului de Administrație, Ahmet Şeref Bahçecioğlu, Șeful Departamentului de Studii și Proiecte, și Salih Özgöncü, Șeful Departamentului Cultură și Afaceri Sociale.

„EFORTĂRILE NOASTRE DE A RĂSPUNDE NEVOILE MARCULUI MONDIAL ERCIYES CONTINUĂ”

Primarul Mitropolit Dr. Într-o declarație despre contactele sale la Centrul de schi Erciyes, Memduh Büyükkılıç a declarat că eforturile sale de a răspunde nevoilor Erciyes și de a elimina deficiențele acestuia continuă și a spus:

„Ca marcă mondială, Erciyes continuă eforturile noastre de a-și satisface nevoile și de a-și elimina deficiențele. O stațiune de schi de standarde internaționale, îi mulțumim în mod special Președintelui nostru, Haseki. Desigur, aici construim 18 uzine mecanice, dintre care a 19-a este nouă. În plus, există 32 de pârtii de schi și 102 de kilometri de pârtii de schi. Pentru a veni în întâmpinarea nevoilor de aici la standarde internaționale, în magazinele noastre se fac 6 completări cu noi cafenele, noi locuri de aprovizionare cu echipament de schi și sunt în curs de finalizare. În plus, Centrul nostru Academiei de Schi a fost adus în poziția de a servi ca Spor A.Ș. ne va crește copiii. Acea construcție este completă. Din nou, pe lângă toate acestea, 3 dintre noile noastre hoteluri sunt puse în funcțiune în acest sezon, iar construcția a 3 hoteluri continuă.”

Apelați de la BÜYÜKKILIÇ OPERATORILOR care Așteaptă TERMENUL HOTELULUI

Büyükkılıç a chemat, de asemenea, operatorii care au cumpărat un teren pentru a construi un hotel în centrul de schi Erciyes înainte și nu au început încă lucrările de construcție și a spus: „Procesele judiciare pe care le-am deschis pentru a le aminti prietenilor noștri care au cumpărat terenul și l-au lăsat inactiv într-un fel, continuă. Îi reamintim și lui. Dacă ei proiectează un proiect și pun bazele, exprim aici că vom revizui cu ușurință procesul privind acel caz. După cum am spus, scopul nostru este să stabilim facilități aici. kazanși să răspundă potențialului Erciyes”.

„NU EXPRIM KAYSERİ DOAR CA CENTRU DE SCHI”

Subliniind că nu descriu Kayseri ca o simplă stațiune de schi, primarul Büyükkılıç a spus:

„După cum știți, potențialul nostru de pasageri continuă să vină în orașul nostru, în special în stațiunea noastră de schi, cu zboruri charter din străinătate, în special din Rusia, Polonia, Ucraina, Cehia și Belarus. Cel mai probabil vor veni din America Latină anul acesta. Aș dori să vă reamintesc și potențialul nostru turistic, care va crea o destinație combinată cu Cappadocia. Nu descriem Kayseri ca fiind o simplă stațiune de schi. Nu vrem ca Erciye-urile noastre să se potrivească în patru luni astfel. Împreună cu Centrul nostru de înaltă altitudine, ne continuăm eforturile de a oferi oportunități pentru turismul montan și alte activități aici. Centrul nostru de înaltă altitudine a început deja să câștige o mare apreciere atât în ​​țară, cât și în străinătate. Din nou, construim încă 6 facilități și terenuri de fotbal pentru a răspunde nevoilor de aici. Avem si terenuri de tenis. În plus, lucrările noastre continuă rapid cu logica creării unui al doilea centru cu piscina interioară în standarde olimpice, sala noastră de sport, piste de gimnastică și centre de fitness, precum și planificarea hotelului nostru acolo. Cu toate aceste dezvoltări frumoase, vreau să duc potențialul Kayseri-ului nostru mai departe, să fie esențial în comemorarea mai bună a orașului nostru, pentru a face ca acest oraș frumos, care este un centru industrial și comercial, să fie amintit cu sale istorice, culturale. și alt potențial turistic.”

„GASTRONOMIA ESTE MUST HAVE-UL NOSTRU”

Președintele Büyükkılıç a descris valorile gastronomice ca fiind indispensabile și a declarat că vor continua să lucreze în această direcție: „Pe lângă toate acestea, diferite civilizații sunt sine qua non. kazanAș vrea să le reamintesc prietenilor noștri să nu ignore trăsăturile și frumusețile noastre în domeniul gastronomiei. Vă doresc mult succes în această lucrare. Sperăm că afacerile noastre care sunt potrivite pentru spiritul și natura Kayseri-ului nostru se vor desfășura aici cu metoda licitațiilor și vor răspunde acestei nevoi frumoase. Acesta este un oraș al mărcilor și, desigur, Erciyes-ul nostru, care poartă mărcile în corpul său, îl face un brand, nu numai cu cârnații, pastrama și ravioli, ci cu logica „suntem acolo” în fiecare domeniu. , dar o spun pentru că merită. Sper să nu mă opresc, eu zic să alergi în continuare”, a spus el. Președintele Büyükkılıç sa întâlnit și cu turiști locali și străini în timpul vizitei sale la meseriașii din Erciyes. sohbet făcut.

Salonul industriei feroviare Armin sohbet

Fii primul care comenteaza

Yorumlar