Ultima situație în incendiul forestier din Marmaris, intrând în a doua zi!

Ultima situație în incendiul din Marmaris, care a intrat în a treia zi
Ultima situație în incendiul din Marmaris, intrând în a doua zi!

Incendiul de pădure, care a izbucnit în districtul Marmaris din Muğla, a progresat într-un singur punct în a 2-a zi. Aeronavele au început să susțină eforturile de stingere cu prima lumină a dimineții la incendiu, care a continuat să fie intervenit de pe uscat pe tot parcursul nopții. Guvernatorul Muğla, Orhan Tavlı, a declarat: „Toate echipele noastre s-au luptat din greu pentru a controla incendiul forestier care a avut loc în Marmaris.

Un incendiu a izbucnit ieri în jurul orei 12.30:13 în pădurea înconjurată de pini roșii din cartierul Yalancıboğaz din districtul Marmaris din Muğla. La sesizare, incendiul a fost intervenit pe calea aerului cu 8 elicoptere, 20 avioane aparținând Direcției Regionale Silvice Muğla, și pe uscat cu 200 de aspersoare și XNUMX de muncitori forestieri. Flăcările s-au extins rapid pe măsură ce vântul creștea în putere.

Pe timpul nopții, flăcările au fost intervenite de pe uscat. Odată cu prima lumină a dimineții, a început intervenția aeriană. Intervenția intensivă a echipelor continuă să controleze incendiul care continuă pe creasta Muntelui Bălan.

Guvernatorul Muğla, Orhan Tavlı, în ultima sa declarație de astăzi la 07.30:XNUMX, a declarat: „Toate echipele noastre s-au luptat din greu pentru a controla incendiul forestier care a avut loc în Marmaris. Eroii pădurii au luptat zi și noapte pentru a proteja patria verde până la stingerea ultimei flacări. Incendiul a fost ținut sub control”, a spus el.

Reclame similare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar