Campionatul Mondial de Skateboard și Speed ​​​​Sledge va avea loc pe Muntele Hasan

Campionatul Mondial de Skateboard și Speed ​​Luge va avea loc pe Muntele Hasan
Campionatul Mondial de Skateboard și Speed ​​​​Sledge va avea loc în Muntele Hasan

Organizat de World Gravity and Skateboarding Federation (WGSF-World Gravity Sports Federation), Campionatul Mondial de Skateboarding și Speed ​​​​Sliding va avea loc pe Muntele Hasan, cu participarea a 30 de sportivi din 130 de țări.

Guvernatorul Aksaray, Hamza Aydoğdu, la conferința de presă pe care a susținut-o cu președintele federației Will Stephenson, a declarat că toate pregătirile au fost făcute pentru competițiile care vor avea loc pe Muntele Aksaray-Hasan în perioada 7-9 octombrie.

guvernatorul Aydogdu; „Pregătirile noastre sunt finalizate. În calitate de Aksaray, îl vom găzdui în cel mai bun mod”

Guvernatorul Hamza Aydoğdu a declarat că Stephenson, care căuta un loc pentru organizarea competiției, a făcut o plimbare de probă cu skateboard-ul pe Muntele Hasan, care are 3628 de metri înălțime, facilități de transport și găzduiește multe competiții de sporturi extreme;

„Ca urmare a măsurătorilor și evaluărilor de pistă făcute de Președintele Federației Stephenson, s-a afirmat că Muntele Aksaray Hasan este cea mai lungă pistă din lume și este potrivită pentru cicliști de toate nivelurile. În calitate de Aksaray, vom găzdui o altă organizație sportivă interesantă. În calitate de guvernator și municipalitate, ne-am făcut pregătirile cu toate celelalte unități relevante. Aksaray și Muntele Hasan vor intra de acum încolo într-o dimensiune foarte diferită. Președintele Federației a declarat că aceste competiții au fost întâmpinate cu mare interes în lume și că competițiile din Aksaray ar putea ajunge la 1 miliard de oameni cu transmisiuni în direct. Dorim să găzduim 30 de sportivi din 130 de țări care vin în orașul nostru în cel mai bun mod și să-i trimitem din Aksaray pentru a-i face să se simtă fericiți și valoroși. Pentru că cea mai bună parte a acestui tip de organizație este promovarea Aksaray în special, dar promovarea Turciei în general. Ne-am luat toate măsurile de precauție. Și o vom găzdui în cel mai bun mod posibil”, a spus el.

Președintele Federației Stephenson: „Atleții din întreaga lume vor concura în Aksaray”

Președintele Federației Mondiale de Gravitate și Skateboarding, Will Stephenson, a declarat în declarația sa că Muntele Hasan și regiunea au un potențial foarte mare datorită structurii sale geografice.

Subliniind că pista este lungă și are o structură rapidă și provocatoare, a spus Stephenson;

„După acest campionat pe care îl vom ține, nu cred că acest interes va continua să crească în noi campionate aici anul viitor. Sportivii noștri din Malaezia, America, Canada și toate țările lumii vor veni și vor concura aici. Există un mare interes pentru acest sport. Oamenii vor urmări competiția care se va desfășura aici cu transmisiuni în direct. Acest lucru este foarte important în ceea ce privește turismul, este foarte important în ceea ce privește introducerea Aksaray și a regiunii în lume. De aceea toți acești oameni vor veni și îl vor prezenta pe Aksaray în lume. Nu suntem aici doar pentru un campionat. Planurile noastre sunt de foarte mult timp, cred că vom asigura cu siguranță continuitatea acestui lucru aici.”

Reclame similare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar