Serviciul „Transport privat” pentru studenții din Kayseri

Serviciu de transport privat pentru studenții din Kayseri
Serviciul „Transport privat” pentru studenții din Kayseri

Kayseri Metropolitan Municipality Transportation Inc. Sunt organizate servicii speciale de autobuz pentru studenții care preferă ca universitățile din oraș să ajungă în cămine direct din stația de autobuz. În plus, pentru comoditatea studenților, sunt oferite servicii cu aplicația care le permite să obțină un card de transport în comun la punctul de serviciu temporar de la intrarea în cămin.

Municipalitatea Metropolitană, care și-a făcut un nume ca municipalitate prietenoasă cu studenții, a început un serviciu special de transport pentru studenții care preferă universitățile din Kayseri.

Datorită zborurilor organizate direct de la terminalul de autobuze interurbane către cămine, studenților care au „acces ușor” li se asigură Kayseri Transportation A.Ş. și-au exprimat satisfacția pentru acest serviciu oferit de

Primarul Mitropolit Dr. Memduh Büyükkılıç a făcut o declarație pe această temă, subliniind importanța pe care o acordă tinerilor și a spus: „Elevii noștri sunt viitorul nostru luminos. Serviciul pe care le oferim este prioritatea noastră. După cum știți, taxa lunară redusă pentru cardul de abonament a fost redusă recent de la 155 TL la 100 TL. Acum organizăm zboruri speciale din autogară pentru studenții care preferă orașul nostru, astfel încât aceștia să poată ajunge direct la căminele lor fără să piardă mai mult timp.”

Kayseri Transportation Inc., care oferă informații despre liniile de expediție și alte servicii. Directorul general Mehmet Canbulut a spus: „Ne transportam cetățenii direct de la terminalul orașului în regiunea Talas. Totuși, în aceste zile, când studenții care vin în orașul nostru se urcă în autobuzele noastre, ne schimbăm imediat planul liniilor și organizăm expediții pentru a trece prin fața căminelor. Această practică va continua atâta timp cât există o populație de studenți.”

7 DE STUDENTI BENIFICAȚI DE PUNCTE DE PROCESARE TEMPORARĂ

Declarând că oferă, de asemenea, acces ușor și rapid la cardurile de transport public, Canbulut a spus: „Am creat puncte de procesare temporare pentru ca studenții noștri să își finalizeze vize și achiziții de carduri noi de transport fără a fi nevoie să vină în centrul orașului. Ne străduim să oferim servicii Kart38 în multe puncte, de la Terminal, unde studenții noștri au pus piciorul pentru prima dată în Kayseri, până la campusurile lor și regiunile în care se află căminele lor. Deocamdată, 7 de studenți au obținut carduri de transport Kart100 de la punctele noastre temporare de tranzacție și ne vom continua eforturile pentru a ușura viața studenților noștri și utilizatorilor Kart38.”

PUNCTE DE SERVICII DE ALIVRARE CARD DE TRANSPORT

În centrul orașului, catedra Belsin, zona căminelor Talas, zona Anayurt Meydan și terminalul de autobuze interurbane, pentru universități, Universitatea Erciyes, Universitatea Kayseri, Universitatea Abdullah Gül și campusurile Universității Nuh Naci Yazgan și campusurile Develi, Yeşilhisar, Yahyalı, Pınarbaşı, Tomarza, Akkışla , Există puncte de tranzacție zilnice în districtele Felahiye, Sarıoğlan, Bünyan și Sarız.

Reclame similare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar