Învățământul a fost suspendat în Düzce, Bolu, Sakarya și Zonguldak după cutremurul din Düzce

După cutremurul din Duzce, educația a fost suspendată în Duzce, Bolu, Sakarya și Zonguldak
Învățământul a fost suspendat în Düzce, Bolu, Sakarya și Zonguldak după cutremurul din Düzce

Replicile continuă după cutremurul cu magnitudinea de 5.9 care a avut loc la Düzce dimineața. Învățământul a fost suspendat pentru o zi în patru orașe.

După cutremurul cu magnitudinea de 04.08 care s-a produs la ora 5.9 dimineața, antrenamentul a fost întrerupt pentru o zi la Düzce, Bolu, Sakarya și Zonguldak.

Guvernatorul Duzce Cevdet Atay a făcut o declarație pe contul său de socializare: „Din cauza cutremurului, învățământul a fost suspendat pentru o zi în toate instituțiile de învățământ din provincia noastră din motive de precauție. Personalul public cu handicap și gravide care lucrează în sectorul public va fi, de asemenea, luat în considerare în concediu administrativ. Felicitări tuturor.” și-a folosit declarațiile.

Guvernatorul Sakarya Çetin Oktay Kaldirim a anunțat că din cauza cutremurului care a avut loc la Düzce Gölyaka, învățământul a fost suspendat pentru o zi în oraș. Într-o declarație pe contul său de socializare, Kaldirim a spus:

„Stimați concetățeni, din cauza cutremurului care a avut loc la Düzce și resimțit în orașul nostru, învățământul a fost suspendat pentru o zi pe 23 noiembrie 2022 în toate instituțiile de învățământ din orașul nostru din motive de precauție. Să vă faceți bine în curând tuturor compatrioților mei.”

Reclame similare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar