Planul de acțiune privind schimbările climatice Al doilea atelier pentru părțile interesate a avut loc la Malatya

Planul de acțiune privind schimbările climatice Lucrător al părților interesate organizat în Malatya
Planul de acțiune privind schimbările climatice Al doilea atelier pentru părțile interesate a avut loc la Malatya

În cadrul Planului de acțiune Malatya privind schimbările climatice, la Sala de nunți a Municipiului Metropolitan „2. A avut loc atelierul pentru părțile interesate. A fost desfășurat „Planul de acțiune al schimbărilor climatice Malatya 2nd Workshop pentru părți interesate”, găzduit de Municipalitatea Metropolitană Malatya, pentru a propune soluții la problema schimbărilor climatice care afectează întreaga lume și pentru a crea un plan de acțiune în conformitate cu aceste propuneri de soluții.

Vorbind la atelier, secretarul general adjunct al Municipiului Metropolitan Malatya, Cevdet Atalan, a declarat: „În calitate de municipalitate metropolitană Malatya, am început proiectul de pregătire a „Planului de acțiune pentru schimbările climatice Malatya” începând cu 22.07.2022, cu instrucțiunile președintelui nostru. Nu exista un astfel de studiu înainte în orașul nostru. Având în vedere dezastrele și riscurile care pot apărea odată cu seceta, scăderea producției agricole, modificările regimului de precipitații și tranzițiile sezoniere din provincia noastră ca urmare a schimbărilor climatice văzute la scară globală, acordăm importanța cuvenită planului de acțiune și studiilor de adaptare pentru pregătire. orașul nostru fizic pentru aceste condiții în sfera planului de acțiune privind schimbările climatice.devine obligatorie. Ne vom finaliza munca la scara lui Malatya. Cu toate acestea, cu o criză globală atât de importantă, nu este important să ne ocupăm de munca depusă în câteva orașe. Este esențial să creștem gradul de conștientizare cu privire la combaterea schimbărilor climatice în toate așezările noastre, în toate orașele noastre și în întreaga lume. Pentru că știm că toate lucrurile vii de pe pământ se confruntă cu criza climatică. Astfel, va fi inevitabil să se experimenteze diverse pierderi în sens biologic. În acest context, atelierele noastre, care reprezintă unul dintre cei mai importanți piloni ai planului nostru de acțiune privind schimbările climatice, au o mare semnificație și importanță.

După discursuri, în cadrul „Planului de acțiune privind schimbările climatice din Malatya 2nd Stakeholder Workshop”, Universitatea Ankara, Facultatea de Științe, Facultatea de Chimie Lector Prof. Dr. Informații detaliate despre cauzele schimbărilor climatice și măsurile care trebuie luate au fost oferite participanților de către Ali Sınağ.

Günceleme: 30/11/2022 15:21

Reclame similare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar