EGO își sărbătorește cea de-a 80-a aniversare cu diverse evenimente

Sărbătorim cea de-a aniversare a EGO Board cu diverse evenimente
EGO își sărbătorește cea de-a 80-a aniversare cu diverse evenimente

Sărbătorind cea de-a 80-a aniversare de la înființare, Direcția Generală EGO a Municipalității Metropolitane Ankara a reunit 1 de puieți de pin negru și cedru în Direcția Filialei de Operare a Autobuzelor din Regiunea 500 EGO și Atelierul de întreținere a reparațiilor din districtul Karaoğlan din districtul Gölbaşı.

Direcția Generală EGO a Municipiului Metropolitan Ankara a început să sărbătorească cea de-a 80-a aniversare prin diverse activități. În sfera de activitate; Cei „1. În timpul creării „Zonei Anului de Împădurire”, în zonă au fost plantați 80 de puieți de zada și cedru.

„SUNTEM FERICIȚI CĂ PLADĂM SEMINȚE PENTRU O ANKARA VERDE”

Directorul general EGO, Nihat Alkaş, directorii generali adjuncţi şi şefii de departamente au participat la ceremonia de plantare a puieţilor, iar personalul EGO şi familiile acestora au manifestat un mare interes.

Afirmând că zonele verzi din oraș sunt una dintre cele mai importante investiții pentru managementul orașului respectiv, directorul general Nihat Alkaș a spus:

„Necesitatea spațiilor verzi în viața urbană este o realitate indispensabilă. Zonele verzi oferă oamenilor condiții de mediu mai confortabile și mai sănătoase, cu contribuția și oportunitățile pe care le oferă ecosistemului urban și activităților urbane zilnice. Mai presus de toate, copacii sunt cea mai importantă parte a infrastructurii orașului pentru o viață urbană durabilă. De fapt, contribuim la infrastructura orașului nostru printr-un eveniment de împădurire pentru a comemora cea de-a 80-a aniversare. Credem că această zonă verde, care va purta numele organizației noastre adânc înrădăcinate, va insufla viață orașului nostru, iar astăzi ne bucurăm să plantăm puieți pentru o Ankara verde. Vom vopsi Ankara în verde în conformitate cu abordarea managerială a Președintelui nostru, domnul Mansur Yavaș, prin repetarea evenimentului pe care l-am desfășurat astăzi aici în următorii ani.”

Răsadurile se întâlnesc cu SOLUL

Puieții furnizați de Direcția Protecție și Control Mediu ABB, Direcția Servicii Rurale și Direcția Generală ANFA sunt cei „1. A fost adus împreună cu solul în Zona Anului Împădurire.

Ayten Gök, șeful Departamentului de Îmbunătățire a Serviciului EGO și Dezvoltare Instituțională, care a participat la eveniment, a declarat: „Experimentăm bucuria de a planta un puieț împreună cu personalul nostru în memoria celei de-a 80-a aniversări a Direcției Generale, sub o OUG comună. numitor." Șeful Mișcării EGO 1st Region, Mehmet Can Özbay, a declarat: „Sărbătorim cu mândrie cea de-a 80-a aniversare a înființării noastre. Aici, am efectuat lucrări de împădurire pentru o Ankara mai verde. Dorim să le mulțumim managerilor și colegilor noștri”, în timp ce un alt personal EGO, İnan Balcı, care a participat la eveniment împreună cu fiul său, și-a exprimat gândurile spunând: „Sunt fericit dacă eu și familia mea am contribuit și la o Ankara verde”. .

Reclame similare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar