Campionii Rallycross Hotărâți în Golf

Campionii de rallycross hotărâți în golf

Organizată de Federația Turcă de Sport Automobile (TOSFED) cu sponsorizarea principală a ICRYPEX, cursa finală a Campionatului Turc de Rallycross 2022 a avut loc la Hipodromul Körfez, cu participarea a 4 sportivi din 17 categorii diferite.

La sfârșitul curselor desfășurate pe pista de ralicross lungă de 1500 de metri, Ali İşeri a câștigat primul loc în Categoria 1, în timp ce Burak Dalkılıç s-a clasat pe al doilea.

În Categoria 2, titlul Burak de la Castrol Ford Team Turkey a fost pe primul loc, pe locul doi Mert Yudulmaz, iar pe locul trei Levent Acar. În timp ce primele trei clasamente în Categoria 3 au fost Halid Avdagiç, Gürkal Menderes și Serkan Güleç de la GP Garage My Team, Çağlayan Çelik a câștigat primul loc în Categoria 4, iar Ali Çatalbaş de la GP Garage My Team a câștigat locul doi.

Organizația, care a fost urmată cu interes și entuziasm de un public numeros, a fost colorată de spectacolele în derivă ale lui Timur Pomak, Uğur Soylu, Ömer Örs, Abbas Çimen, Hande Tancar și Farnoush Rezaei.