Lucrările de evaluare a daunelor au început în Düzce

Lucrările de evaluare a daunelor au început în Düzce
Lucrările de evaluare a daunelor au început în Düzce

Ministrul Mediului, Urbanizării și Schimbărilor Climatice, Murat Kurum, a anunțat că după cutremurul cu magnitudinea 04.08 care a avut loc în districtul Gölyaka din Düzce la ora 5.9 dimineața de astăzi, echipe de experți au fost trimise imediat în regiune. Ministrul Kurum a făcut o declarație pe contul său oficial de socializare: „Am trimis toate echipele noastre din provinciile din jur în regiune. Suntem pe teren în Düzce cu echipa noastră de 37 de evaluare a daunelor, vehicul mobil de laborator, instrumente de coordonare și monitorizare. Fie ca cetățenii noștri să se odihnească în pace. Vom finaliza rapid evaluările daunelor și vom lua măsurile noastre.” Și-a folosit expresiile. Între timp, 74 de echipe, formate din 37 de ingineri și experți, afiliați Ministerului, Direcția Generală de Construcții, au început să lucreze la Düzce pentru a sprijini evaluarea și studiile daunelor. În plus, Ministerul își desfășoară activitățile în domeniu cu un total de 6 vehicule formate din laborator mobil, instrumente de coordonare și monitorizare. Ministrul Mediului, Urbanizării și Schimbărilor Climatice, Murat Kurum, merge la Düzce pentru a efectua investigații.

În urma cutremurului cu magnitudinea de 5.9 care a avut loc în districtul Gölyaka din Düzce, Ministerul Mediului, Urbanizării și Schimbărilor Climatice și-a început imediat activitatea în regiune.

Ministrul mediului, urbanizării și schimbărilor climatice, Murat Kurum, va merge astăzi la prânz în districtele Düzce și Gölkaya pentru a face inspecții.

Ministrul Murat Kurum, în mesajul său de a se însănătoși la scurt timp după cutremur, publicat pe contul său oficial de socializare, a declarat: „Cutremurul centrat pe Düzce a fost simțit în multe dintre orașele noastre. Salutări tuturor cetățenilor noștri. Echipele noastre și-au început munca în domeniu. Urmărim evoluțiile. Dumnezeu să ne binecuvânteze țara.” a folosit frazele. În mesajul pe care l-a publicat mai târziu, ministrul Kurum a spus: „Am trimis toate echipele noastre din provinciile din jur în regiune. Suntem pe teren în Düzce cu echipa noastră de 37 de evaluare a daunelor, vehicul mobil de laborator, instrumente de coordonare și monitorizare. Fie ca cetățenii noștri să se odihnească în pace. Vom finaliza rapid evaluările daunelor și vom lua măsurile noastre.” a făcut o declarație.

În declarația făcută de minister, s-a raportat că 37 de echipe din İzmir, Konya, Kayseri, Denizli și Ankara, care sunt afiliate la Direcția Generală Afaceri Construcții, au sosit la Düzce. În prima etapă, a fost informat că 74 de echipe, formate din 74 de ingineri și 37 de experți, și-au început activitatea în domeniu. S-a mai spus că cutremurul de la Düzce a fost resimțit în provinciile Bolu, Zonguldak și Sakarya și au fost trimise echipe în aceste regiuni. În comunicat, s-a precizat că activitățile se desfășoară în teren cu un total de 6 autovehicule formate din laborator mobil, instrumente de coordonare și monitorizare.

Reclame similare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar