Sakarya Bike Fest, „Cursa timpului” Câștigă pedala rusă Aliaksandr Bereznyak

Sakarya Bike Fest „Cursa în timp” Pedal rusească Aliaksandr Bereznyak câștigă

Torța Sakarya Bike Fest a municipalității metropolitane Sakarya, care include cele mai prestigioase cupe din lume, a fost aprinsă în această dimineață cu Turul Sakarya, cunoscut sub numele de „cursa timpului”, în timp ce câștigătorul uluitoare cursă de biciclete de șosea a fost Aliaksandr Bereznyak, timpul- sfidând pedala rusească a municipiului metropolitan Sakarya.

Municipalitatea Metropolitană Sakarya a început să găzduiască un alt festival sportiv istoric. Cele mai mari 3 organizații de ciclism, BMX, MTB și Tour Of, au fost din nou în Sakarya. Focul de mare emoție care a început cu numele Sakarya Bike Fest în Valea Bicicletelor Floarea Soarelui, care s-a transformat într-un centru de biciclete cu inițiativele Metropolitan, a fost aprins în această dimineață cu Turul Sakarya.

Prima etapă a Turului Sakarya, cea mai discutată cursă a sezonului, care a trecut prin reperele orașului în ultimii ani, cunoscută sub denumirea de „cursa timpului”, s-a desfășurat pe traseele Valea Bicicletelor Floarea Soarelui, Guvernoratul Sakarya și Regiunea Yenikent. Sportivii vedete mondiale au plecat din vale și au dus o luptă uluitoare pentru a finaliza cât mai repede pista de 4.1 kilometri.

La ora 10.30 a luat startul primul concurent, iar toate pedalele de stea au fost pornite la anumite perioade la rând. Aliaksandr Bereznyak, sportivul rus al echipei de ciclism Sakarya Metropolitan Municipality, care a obținut un cronometraj aproape record în prima rundă a Turului, la care au participat 13 echipe și 14 de sportivi din 88 țări, a fost primul cu un timp de 05.13.766, XNUMX.

Sportivul Metropolitan a purtat costumul de baie portocaliu, care este culoarea simbolului orașului, dovleacul. Atletul francez Lucas Andre de la echipa chineză s-a clasat pe locul al doilea cu un timp de 5.18.673, iar atletul kazah Daniil Marukhin de la echipa Kazahstan Vino Sko a ajuns pe locul al treilea cu un timp de 5.18.675.