Jocurile sportive Gap au început

Jocurile sportive Gap Început: Direcția Generală de Sport a Ministerului Tineretului și Sportului, organizată de Departamentul de Activități Sportive 8. Jocurile de iarnă de la Anatolia de Est și Sud-Est au început în Muș.

14 orașul 118 atlet participat la campionat a început în frumoasa stațiune de schi.

Ağrı, Ardahan, Bitlis, Bingol, Bayburt, Gumushane, Erzurum, Erzincan, Van, Sivas, Kars, Tunceli, Hakkari și Mus de la turneul 118 de sportivi au participat sportivi au contribuții de la Igdir nu a fost găsit. În competiția prima zi sportivii competițiile de schi alpin pentru bărbați și femei pentru copii, 1 2 femei și copii Alpine Cross schi deținute de bărbați.

În declarații reporterilor privind competiția, Direcția Sport General al Președintelui Sport Departamentul Activități Omar Shield, Tineretului și Ministerul Sportului și se va alătura 15 provincia înainte de concurs, dar a spus că a intrat în competiția de provincie 14, deoarece nu este participarea la Igdir.

Participanții la 14 118 care participă în provincie îi amintesc lui Omer Kalkan, o competiție frumoasă în aer, a spus el.

concursuri nordice ale scutului, el a adăugat că schi alpin și snowboard formă.

Naz Akkuş, care a participat la competiţia de la Hakkari, a spus că a venit să câştige medalia de aur şi că are încredere în el.

Nilah Demirtas a venit din districtul Sarikamis din Kars și a declarat că a participat la concurs ca al doilea oraș și a vrut să se întoarcă la Kars, luând medalia de aur.

Primul concurs zi a avut loc în Alpine copii 2 Women in Erzurum Mystery Șeflek prima, a doua Melodies Buls din Bingol, a fost al treilea Seyma Sahin din Gumushane.

În competiția 2 Copiilor schi alpin pentru bărbați, în primul rând de la Erzurum pentru a participa la Nihat Lemon Anas, Muhammad Șeflek din Erzurum pentru a participa la Hope și a fost al doilea din trei Tuncay altruistă Bitlis.

Copiii alpini ai disciplinei 1 Femeile din Erzurum, Sıla Kara au fost primii, din nou de la Erzurum Ceyda Özyanıkoğlu secund, iar Muș de la Seher Erdoğan a fost al treilea.

Copiii alpini ai disciplinei 1 Bărbați din Marea Acidă din Bitlis, Erzurum de la Ibrahim Buğra Özcanlı al doilea și Emre Kalan de la Bingöl a fost al treilea.

Jocurile Roller-Kids pentru copii clasice Ramazan Oğur din Ağrı, Mücahit Enes Doymaz de la Bitlis și Ören Devran de la Hakkari au fost al treilea.

În competițiile clasice, Melike Arslan de la Hakkari sa clasat pe primul loc, Dilan Demir de la Ağrı și Berna Yılmaz din Bitlis.

În competițiile clasice ale femeilor, Zilan Öztunç de la Hakkari - Ayșe Saydam de la Ağrı și Zozan Malkoç din Ağrı au fost al treilea.

Concursul clasic al celor de la Star Star a fost Adem Bartan de la Ağrı, Ömer Doğan de la Ağrı și Zana Öztunç de la Hakkari.

8. Anatolia de Sud-Est de iarnă Jocuri sportive și se va încheia mâine cu ceremonia de concurență și de premiere va avea loc.