Cupa Internațională Sarikamis sa încheiat

Cupa internațională Sarikamish s-a încheiat: prin Turcia Federația de schi a desfășurat cursele Cupei Erzurum cu participarea a 10 de sportivi din 63 țări.

de Federația de schi din Turcia, desfășurată la Erzurum cu participarea a 10 de sportivi din 63 țări, s-a încheiat „Cupa internațională Sarikamish”.

În a doua zi a turneului organizat în centrul de schi Palandöken, au avut loc curse din categoria slalom. În ultima zi a cursei, în timp ce se chinuia să intre în gradul de sportivi la femeile Dașdemir din Turcia Tugba primul, al doilea lider Irem, sportivii iranieni Foroughi Abai a fost al treilea.

La bărbați, Hossein Shemshaki Saveh din Iran a ocupat primul loc, în timp ce Nikos Bonou din Grecia s-a clasat pe locul doi, iar atleta iraniană Porya Shemshaki Saveh pe locul trei. La ceremonia desfășurată la hotelul Xanadu, sportivii câștigători au primit medaliile de către federație.

Federația de schi din Turcia, coordonatorul general al analului Omar, a declarat într-un comunicat, menționând că în ultimele două zile de competiție, Turcia a obținut un mare succes la ambii bărbați la femei.

Subliniind ca echipa nationala isi mareste succesul, Analı a adaugat ca astfel de competitii vor continua pe tot parcursul sezonului.