Sarıkamıșlı Jocurile Olimpice naționale de snowboarder

Scopul snowboarderului național de la Jocurile Olimpice de la Sarıkamış: Atletul național de la Sarıkamış, Muhammed Cem Boydak, care a obținut Turciei cel mai mare scor vreodată al Federației Internaționale de Schi (FIS) în snowboarding, își propune să fie primul sportiv care reprezinte Turcia la Jocurile Olimpice de iarnă din această ramură.

Italia Moena Ski realizată în centru 4-5 martie International Chalet Valbona Snowboard Cross a câștigat concursul pe locul al doilea și 120 de puncte FIS cu Turcia, care a obținut cel mai bun rezultat în această filială Mohammed Cem, Elveția În perioada 18-19 martie Lenka Se pregătește pentru cursele Cupei Europene care vor avea loc la Centrul de schi.

Sportivul național care s-a antrenat timp de 3 ore pe zi la centrul de schi Sarıkamıș Cıbıltepe pentru a obține un rang bun în cursele Cupei Europene a povestit despre obiectivele lor.

Muhammad Cem Boydak, 8 ani snowboarding, 4 de ani ca un atlet național a participat la concurs, a spus el.

Muhammed Cem a declarat că a obținut un punct bun în ultimii doi ani prin studiile disciplinate, dar nu a văzut acest lucru suficient.

„Am ajuns pe locul doi în ultima cursă la care am participat în Italia. Îmi continui studiile continuu. Deși este martie, aici este zăpadă foarte bună pe pârtii. Colectez foarte bine energia în aerul proaspăt, în pădurile de pin. Mi-am dus antrenamentul la nivelul următor pentru că mă pregătesc pentru cursele Cupei Europene din stațiunea de schi Lenk din Elveția, în perioada 18-19 martie. După aceste competiții, obiectivul meu principal este să particip la Olimpiada din 2018 din Coreea de Sud. Niciun sportiv nu a participat vreodată la Jocurile Olimpice de snowboarding, vreau să particip la aceste Jocuri Olimpice și să ridic steagul nostru. "