Schiatul Cupei FIS sa încheiat la Gerede

se încheie trofeul "schi-la-run"

Programul Turcia Federația Internațională de schi Schi cross 2019 Activitatea situată în competițiile Cupa FIS sa încheiat în orașul Bolu Gerede.

Feminin de 10 km și bărbați 15 kilometri fără concursuri tehnice au avut loc în ultima zi a competițiilor organizate la Centrul de schi Arkut din Gerede. Situat în a doua zi a organizației femeilor FIS la sfârșitul programului de 10 km concursuri tehnica de liber ayșenur campionat de fum, locul al doilea Fatma Yavuz, Özlem Ceren Dursun a obținut locul al treilea. Hamza Dursun a câștigat primul loc, Omer Ayçiçek a ocupat locul al doilea, iar Amed Oğlago a ocupat locul al treilea.

medaliile sportivilor câștigătoare în organizarea FIS Delegatul tehnic Robert Karstajn, Bolu Tineretului și Sportului Branch Manager de Sadik Ozturk și Geremi în Tineret District și directorul sportiv Mustafa Özkan a dat Kocakaya și coordonator concurs Koyuncu.