Salcano Sakarya, Campioana Echipei în Marele Premiu Erciyes și Turul Kayseri

campion al echipei kayseride oraș mare

20-22 În septembrie, Grand Prix Erciyes și Turul Kayseri-urilor găzduite de Kayseri și Salcano Sakarya Ciclismul Metropolitan Ciclism au devenit campioni ai echipei.

Echipa de ciclism Salcano Sakarya Metropolitan Municipality a participat la cursele Grand Prix Erciyes și Tour of Kayseri găzduite de Kayseri în perioada 20-22 septembrie. În cursele care au durat două zile, sportivii din zona metropolitană au ajutat echipa Salcano Sakarya Metropolitan Cycling să câștige campionatul pe echipe.

Sportivi metropolitani

Onur Balkan a câștigat locul doi în cursa Grand Prix Erciyes a kilometrilor 10 cu participarea sportivilor 83 din țara 144, iar Ahmet Örken a terminat pe locul trei. 21-22 Prima etapă a kilometrului 133 din Turul curselor Kayseri desfășurată în septembrie a fost întâlnită de atletul metropolitan Ahmet Örken. Onur Balkan, unul dintre sportivii metropolitani, a finalizat a doua etapă a kilometrului 152, în timp ce Oğuzhan Tiryaki a terminat pe locul doi. Cu aceste rezultate, Sakarya Metropolitan Cycling Team a câștigat echipa pe primul loc. Într-o declarație făcută de Departamentul Tineretului și Serviciilor Sportive, „20-22 a felicitat sportivii noștri care au câștigat Grand Prix Erciyes și Turul Kayseri-urilor găzduite de Kayseri în luna septembrie și felicită sportivii noștri și le urează succes continuu” el a fost dat.