Turneul internațional Mevlana Bike a fost finalizat

Federația de ciclism din Turcia de către municipalitatea metropolitană Konya și municipalitățile Karatay, Meram și Seljuk organizate cu sprijinul Turului internațional de ciclism de la Mevlana a fost finalizată. Sportivii câștigători și-au primit premiile de la guvernatorul Konya Vahdettin Özkan, primarul municipalității Konya Uğur İbrahim Altay și protocolul.

Orașul de biciclete Konya, mai mult găzduit un eveniment internațional de ciclism organizat în mod tradițional încă din yaptı.1994, locul său în calendarul internațional la cererea făcută în 2017 International Mevlana Bike Tour, de către Turcia Cycling Federation Konya Metropolitan Municipality, Meram, a avut loc sub sponsorizarea municipalităților Seljuk și Karatay .

5 echipe din cinci țări împreună cu Turcia și turul au pedalat aproximativ 12 sportivi pentru a atinge gradul celei de-a doua și ultimei etape, începând din Piața Mevlana Cumra după ce traseul s-a încheiat în fața municipiului Meram.

În cursa de etapă a doua de 133.5 kilometri; Maksim Piskunov din Rusia a trecut primul linia de sosire și a devenit campion. Artur Ershov din Rusia a câștigat locul doi, în timp ce francezul Vincent Louiche a ocupat locul trei.

Sportivii câștigători la finalul competiției își vor primi medaliile și cupele; Guvernatorul Konya, Vahdettin Özkan, i-a luat de la primarul municipalității metropolitane Konya, Uğur İbrahim Altay, primarul Meram Mustafa Kavuș și protocolul.

Președintele Federației de Ciclism Turcia, Erol Küçükbakırc, guvernatorul Ozkan după competiție, președintelui i s-a prezentat o placă Altai și un protocol.