Pregătirile sezoniere continuă la centrul de schi Yedikuyular

Pregătirile sezoniere continuă la centrul de schi Yedikuyular
Pregătirile sezoniere continuă la centrul de schi Yedikuyular

Primarul Güngör a afirmat că lucrările de lărgire a drumurilor, paturi și case de bungalouri în regiunea Yedikuyular continuă rapid și a spus: „Îmi doresc munca noastră la centrul de schi Yedikuyular, care este un important centru de turism de iarnă al orașului nostru și al regiunii”, a spus el.


Hayrettin Güngör, primarul municipiului metropolitan Kahramanmaraș, a declarat că pregătirile de sezon continuă neîntrerupt la Centrul de schi Yedikuyular. Odată cu lucrările efectuate de Departamentul de Științe, lărgirea arterelor care asigură accesul în regiune și construcția bazarului acoperit în zona în care se află centrul de schi s-au încheiat. Președintele Güngör a spus: „Efectuăm o activitate febrilă în regiune. Echipele noastre își continuă intens pregătirile pentru sezon ”.

Bedesten și case de bungalouri

Primarul Güngör a declarat că, pe lângă lărgirea drumurilor și construcția de paturi, vor fi furnizate servicii de cazare pentru prima dată în regiune și a spus: „Lucrările noastre de extindere locală continuă pe artera care oferă acces la centrul nostru de schi Yedikuyular. De asemenea, construim un bazar acoperit în regiune unde comandă casele de vânzări pe care le-am adus anul trecut. Am ajuns la sfârșitul acestei lucrări. Pentru prima dată în acest an, vom oferi vizitatorilor cazare la centrul nostru de schi. Am finalizat infrastructura de apă potabilă și de canalizare. Construcția a 25 de case de bungalouri este, de asemenea, finalizată rapid ”.

Împădurirea se face și ea

Indicând că au inițiat și activități de împădurire în regiune, Güngör a spus: „Echipele noastre continuă să planteze 100 de ienupăr în centrul nostru de schi Yedikuyular. Sper că anul acesta vom ridica standardele centrului nostru de schi Yedikuyular cu case de pat și bungalouri. „Îmi doresc mult noroc lucrării noastre la centrul de schi Yedikuyular, care este un important centru de turism de iarnă al orașului nostru și al regiunii.”


sohbet

Fii primul care comenteaza

Yorumlar

Articole și reclame conexe