S-a desfășurat cursa Cupei MTB Velo Alanya

Cursa Velo Alanya MTB Cup a avut loc în stația de cercetare a ministerului forestier vizavi de tabăra forestieră Incekum, cu participarea a 84 de sportivi.

În cursa Cupei de VTT İncekum Velo Alanya, sportivii au parcurs cu bicicleta 4,7 km. La tineri, pe locul trei s-au clasat Morris Gruiters din echipa MTB Bar End Giant Van Henest, Theo Demorcin din echipa Super Bikers Ecole VTT și Nicholes Richard din echipa Kaiser MSV-Essen. Nat ucrainean. Sukholova Maria din echipa MTB Bh Wallonie Echipa Julia Gregoine a doua și ucraineana Nat. Echipa Natalia Safroniuk s-a clasat pe locul trei.

Githa Michiels de la echipa belgiană de ciclism a câștigat primul loc la femeile de elită, Expres CZ. Tereza Tuoruzkova din echipa Tufo s-a clasat pe locul doi, iar Emeline Detilleux din echipa MTB BH-Wallonie a ocupat locul al treilea. La Elite Men, Reto Indergand din echipa Giant Factory Off Road s-a clasat pe primul loc, Antonie Philipp din aceeași echipă pe locul doi și Azzoro Mattis din echipa Absolute Absolon-BMC pe locul trei.

Directorul sportiv pentru tineret al districtului Emre Kıldırgıcı și oficialii au acordat premiile sportivilor clasați. În cursa Cupei MTB Theodora Velo Alanya, care va începe la ora 14 în fața hotelului Okurcalar Justiniano Deluxe Resurt duminică, 10.00 februarie, sportivii vor parcurge 4,3 km.