MXGP Turcia a primit premiul MXGP pentru cea mai bună promovare

MXGP Turcia MXGP a primit premiul pentru cea mai bună publicitate

MXGP TURCIA, finala MXGP (Campionatul Mondial de Motocross), unde cei mai urmăriți și cei mai buni motocrosseri din lume concurează pentru podium, a avut loc la Afyonkarahisar Motorsports Center, care a fost aleasă drept cea mai bună zonă de pistă și padoc din lume. La MXGP AWARDS, unde au fost selectați cei mai buni din MXGP, MXGP TURKEY a primit premiul „Cea mai bună promovare din lume” și și-a arătat contribuția la brandul turc.

Președintele FIM (Federația Internațională de Motociclete) Jorge Viegas a venit la cursa din Turcia și a urmărit cursele îndeaproape. El a subliniat rolul Turciei în cursă. Autoritățile mondiale de motociclete au venit la Afyonkarahisar și au urmărit cursele MXGP, MX2, MXWomen și MXOPEN europene.

MXGP, unul dintre cele mai urmărite evenimente sportive din întreaga lume, acordă importanță promovării corecte a țărilor în care se va desfășura cursa. Mulți telespectatori MXGP din întreaga lume determină etapele MXGP pe care doresc să le urmărească anul viitor și planurile lor de vacanță cu prezentarea de 60 de secunde difuzată înainte de cursă. Promoția Bitci MXGP TURKEY a fost publicată sub brandul Turciei și a atras o mare atenție.

Pe lângă Campionatul Mondial de Motocross (MXGP); La Bitci MXGP TURCIA s-au desfășurat și cursele finale ale Campionatului Mondial de Motocross pentru juniori (MX2), Campionatului Mondial de Motocross al Femeii (MXWOMEN) și Campionatului European de Motocros (EMXOPEN).

Pilotul Honda Tim Gajser a devenit campion al Campionatului Mondial de Motocross (MXGP) în 2022. În lipsa lui Herlings, care a câștigat toate cele patru curse anterioare din Turcia, Tim Gajser și-a declarat campionatul cu o cursă înainte. În timp ce elvețianul Jeremy Seewer de la Yamaha și-a anunțat locul al doilea, cursa Bitci MXGP TURCIA a asistat la o mare luptă pentru locul trei în clasamentul mondial. Jorge Prado a câștigat locul trei în competiția acerbă dintre spaniolul Jorge Prado de la GASGAS, francezul Maxime Renaux de la Yamaha și Glenn Coldenhoff din Olanda. Clasamentul mărcilor a fost realizat ca Yamaha, Honda, GASGAS.

În Campionatul Mondial de Motocross pentru juniori (MX2), lupta intensă de campionat dintre Tom Vialle și Jago Geerts a devenit campion MX2022 2 prin câștigarea francezului Tom Vialle de la KTM. În sezonul MX2, în care belgianul Jago Geerts de la Yamaha a ocupat locul doi, germanul de la GASGAS Simon Laengenfelder a râs în cursa de pe locul trei. Clasamentul mărcilor MX2 a fost completat ca Yamaha, KTM, GASGAS.

În finala MXGP de la Afyonkarahisar, unde concurează cei mai buni motocrosseri ai lumii, a fost anunțată campioana mondială de motocross feminin a sezonului 2022 (MXWomen). Piloții Yamaha au ocupat primele trei locuri. Olandeza Nancy Van De Ven a devenit campioană pentru prima dată, olandeză Lynn Valk pe locul doi și germanca Larissa Papenmeier pe locul trei. Clasamentul mărcilor a fost Yamaha, KTM și Kawasaki.

Spaniolul de la KTM Jose Butron a devenit Campionul European de Motocross (MXOPEN), în timp ce slovacul Tomas Kohut și Simon Jost de la KTM au împărțit locurile doi și trei. KTM a preluat conducerea sezonului, urmată de Husquvana și Honda.

Creșterea concurenților care participă la etapa Turcia a EMXOPEN din Turcia continuă. Anul acesta, pentru prima dată, cei doi sportivi ai noștri s-au clasat pe locurile 8 și 9. Mustafa Çetin al 8-lea, Batuhan Demiryol al 9-lea, Ömer Uçum al 11-lea, Şakir Şenkalaycı al 12-lea, Eray Esentürk al 15-lea, Mevlüt Kolay al 16-lea, Volkan Özgür al 17-lea, Burak a participat la EMXOpen TURCIA, a terminat cursa a 18-a EMXOpen TURCIA, a terminat etapa a 19-a din Turcia, a 20-a din Turcia. Ali Selek 21, Murat Başterzi 22 şi Tuğrul Dursunkaya XNUMX.

PREMIILE MXGP, unde sunt selectați cei mai buni din MXGP, a avut loc după ce au fost desemnați campionii. MXGP TURCIA a primit premiul „Cea mai bună promovare a lumii”, arătându-și contribuția la brandul turc.

Trei premii au fost acordate celor mai buni din lume în noaptea decernării lor. Cea mai bună oportunitate media a fost dată Indoneziei, cea mai bună organizare Ernée (Franța). Premiul MXGP pentru cea mai bună promovare a fost acordat Turciei. Premiul a fost acordat guvernatorului Afyonkarahisar Asoc. Kübra Güran Yiğitbaşı și primarul Afyonkarahisar, Mehmet Zeybek, au luat-o împreună. Astfel, Afyon Motor Sports Track și-a sporit succesul câștigând premiile „Best Track” și „Best Paddock” în Afyonkarahisar și Turcia, precum și premiul „Best Promotion”.

Campionii și-au ridicat trofeele peste noapte. Yamaha a devenit campioana mărcii la toate categoriile, în timp ce Honda Racing (Team HRC) la MXGP, Redbull KTM la MX2 și Cares 71 Racing la WMX au devenit campioni.