Echipa feminină de handbal İzmir în sferturi de finală

Echipa feminină de handbal Izmir în sferturi de finală

Echipa de handbal feminin al clubului sportiv și de tineret al Municipiului Metropolitan Izmir a învins echipa Israelului Maccabi Lands Ramat Gan cu 33-32 în Cupa Europeană EHF și a devenit una dintre ultimele opt echipe.

Echipa feminină de handbal al clubului sportiv și de tineret al Municipiului Metropolitan Izmir a învins pe drum, după Izmir, echipa israeliană Maccabi Toprakm Ramat Gan în optimile de calificare ale Cupei Europene EHF și și-a pus amprenta în sferturile de finală. Municipalitatea Metropolitană a câștigat primul meci de la Izmir cu 16-27.

Duoul de arbitri din România Georgiana Murariu-Mihaela Paraschiv a moderat meciul secund de la Sala Sporturilor Ohel Shem. Prima repriză a fost trecută cu un avantaj de 15-14 al gazdelor. Repriza secundă a fost martora unei mari rivalități și echipa noastră a reușit să câștige meciul cu scorul de 33-32 și a devenit echipa care a trecut turul.

Ece Sözmen a marcat 12, Yasemin Özgür 5, Büşra Işıkhan, Ecem Birben şi Sibel Kıcıroğlu câte 4, Yeliz Özel 2, Burcu Dindar şi İlayda Baktır câte 1.