Membrii presei au examinat investițiile făcute în Konya

Membrii presei au examinat investițiile făcute în Konya
Membrii presei au examinat investițiile făcute în Konya

Primarul Municipiului Metropolitan Konya, Uğur İbrahim Altay, a vizitat strada Abdülhamid Han, Pavilionul Akyokuş, Pepiniera Konya Ağaç A.Ş și Grădina Națiunii împreună cu membrii presei. Afirmând că strada Abdülhamid Han, care face legătura între strada Beyhekim și Spitalul Facultății de Medicină Meram, este un punct important în traficul orașului, primarul Altay a spus că o distanță de 14,5 kilometri poate fi parcursă în aproximativ 10 minute. Afirmând că Pavilionul Akyokuş, care va contribui la silueta Konya cu arhitectura sa, şi amenajările pavilionului continuă în Akyokuş, primarul Altay a subliniat că Akyokuş va deveni un loc în care vizitatorii frecventi ai Konyaului vin din nou cu munca depusă. Primarul Altay a declarat că Grădina Națiunii Konya, al cărei teren a fost dat de Municipalitatea Metropolitană, este o nouă zonă verde de 108 mii de metri pătrați în inima orașului, cu Biblioteca Națională, poteci, terenuri de sport, restaurant și cantină.

Președintele Altay, care a examinat pentru prima dată strada Sultan Abdulhamid Han, nou deschisă, a spus că strada Abdülhamid Han, care are 14,5 kilometri lungime, cu trei benzi care vin și trei benzi care leagă strada Beyhekim și Spitalul Facultății de Medicină Meram, constituie o nouă arteră principală.

DISTANTA DE 14,5 KM POATE FI GASITA IN 10 MINUTE

Exprimând că strada Abdülhamid Han este un punct important în traficul orașului, primarul Altay a spus: „Ne aflăm pe una dintre cele mai mari străzi care au fost construite atât de mult timp dintr-o singură mișcare. Cea mai importantă problemă a metropolelor și metropolelor este traficul. Oamenii au probleme serioase în trafic, mai ales dimineața și seara, pentru a ajunge dintr-un loc în altul. Există o densitate inversă a traficului în orașul nostru, în special în regiunea Meram spre Seljuk la orele dimineața și seara. După cum puteți vedea, strada Abdülhamid Han, pe care am deschis-o pentru a elibera șoseaua de centură a Istanbulului, s-a transformat într-o stradă foarte folosită. Aici ne continuăm operațiunile legate de lucrările de semnalizare. Mai ales în zona Spitalului Facultății de Medicină Meram, cu noile parcări pe care le-am construit și le facem, cu relieful acelei zone, mai ales la orele dimineții de la Meram la Selçuklu; O nouă axă de transport a fost creată pentru cetățenii noștri care și-au început călătoria de întoarcere seara.” el a spus.

Afirmând că în urma testelor, distanța de 14,5 kilometri poate fi parcursă în aproximativ 10 minute, Altay a spus: „S-a obținut un câștig atât prin reducerea densității pe șoseaua de centură, cât și prin accelerarea activităților de construcție în această regiune. Pe de altă parte, aici au fost efectuate studii importante privind îmbunătățirea Canalului Keçili. Acest loc a costat aproximativ 300 de milioane de lire.” spus.

TRAFICUL ORAȘAN VA FI RELAXAT CU STRĂZI NOI

Menționând că lucrările continuă pentru deschiderea de noi străzi care vor ușura traficul orașului, primarul Altay a continuat astfel: „În prezent, desfășurăm o serioasă lucrare de expropriere pe strada Necmettin Erbakan. Cu această ocazie, a apărut o nouă axă care va lega Fatih Caddesi de Meram Yeniyol și de acolo de Bulevardul Cecenistan. De asemenea, facem un studiu serios pe strada Alparslan Türkeş. Continuăm să producem noi osii care vor lega strada Gaza de strada Karaman. Sper că străzile noastre nou deschise, în special strada Abdülhamid Han, vor fi benefice pentru orașul nostru. Vom continua să lucrăm la reglementarea fluxului de trafic din Konya. Două noi schimburi au fost acum licitate. Sperăm că intenționăm să punem bazele lor cât mai curând posibil. Astfel, ne propunem să ne îndeplinim promisiunile până la sfârșitul anului 2023. Aș dori să le mulțumesc tuturor prietenilor mei care au contribuit.”

AKYOKUŞ KASRI VA CONTRIBUI LA SILUETA ​​LUI KONYA

Făcând evaluări la Pavilionul Akyokuş, care este a doua oprire a turului de studiu, primarul Altay a spus: „Avem două sarcini importante aici. Primul; Construcția pavilionului Akyokuş în spatele meu. Vom oferi un serviciu de restaurant unde sunt servite produsele rare din bucătăria Konya, cu o suprafață totală închisă de 12 mii de metri pătrați. În plus, în locul unde se află vechea noastră zonă, unde activăm sub brandul Kafem, se construiește o facilitate cu cantină. Aceasta este cea mai dominantă zonă din Konya. Când acest proiect, care seamănă cu un pavilion cu arhitectura sa, este finalizat, ne propunem să aducem o contribuție importantă la silueta Konya. Sperăm să finalizăm acest local la sfârșitul lunii aprilie și să îl punem în slujba cetățenilor noștri, mai ales în lunile de primăvară. Astfel, Akyokuş se va transforma într-un loc în care locuitorii Konya vin adesea.” și-a folosit declarațiile.

„AKYOKUŞ VA DEVENI UNUL DINTRE CELE MAI IMPORTANTE CENTRE DE ATRACŢIE DIN KONYA”

Subliniind că depun eforturi semnificative pentru a promova gastronomia din Konya, primarul Altay a spus: „Deschidem noi restaurante pentru asta, în timp ce afacerea noastră existentă aici se potrivește lui Konya. Se construiește un complex cu locuri de joacă pentru copii și parcări, unde să putem deservi cetățenii noștri cu spații mari în care se pot desfășura întâlniri. A doua noastră producție este aranjamentul de mantii Akyokuş. Intenționăm să deschidem o clădire și dotări, formată din aproximativ 20 de mii de metri pătrați de potecă și o suprafață interioară de 2 mii de metri pătrați, în slujba cetățenilor noștri, sperăm până la sfârșitul anului 2023. Astfel, Akyokuş va deveni unul dintre cele mai importante centre de atracţie din Konya.” și-a făcut declarațiile.

KONYA AGAC INC. PRODUSELE DIN CENTRUL DE VÂNZARE FRU ORAȘUL FRUMOS

Președintele Altay, care deservește pe o suprafață de 14 mii de metri pătrați pe șoseaua de centură Beyșehir; Konya Agac A.Ş., care include plante de peisaj, flori de sezon și puieți de fructe certificati, mobilier urban și materiale de grădină. A inspectat Centrul de Vânzări. Menționând că, pe de o parte, înfrumusețează orașul, pe de altă parte, doresc să se asigure că cetățenii au acces la puieți și puieți calificați pentru a înfrumuseța orașul, primarul Altay a spus: „Municipiul Metropolitan are o problemă foarte serioasă. cunoștințe despre peisaj. Există o zonă serioasă de pepinieră, am aplicat-o în cel mai bun mod pe strada Sultan Abdulhamid Han. La Ağaç A.Ş., care este deținută XNUMX% de municipalitatea noastră, vindem produse la prețuri rezonabile, în conformitate cu standardele de care au nevoie cetățenii noștri pentru a-și organiza propriile grădini. Cetățenii noștri își vor putea remedia toate deficiențele aici. În plus, prietenii noștri lucrează la puieți de fructe. Îi va putea procura în primăvară.” el a spus.

ULTIMA OPRIRE A CĂLĂTORIEI DE INVESTIȚII A FOST GRĂDINA NAȚIONALĂ

Președintele Altay, împreună cu membrii presei, au făcut investigații în Grădina Națiunii, care a fost adusă în cele din urmă în oraș în zona vechiului stadion. Primarul Altay a spus: „Terenul acestei zone a fost transferat către TOKİ de către municipalitatea noastră metropolitană și aceste facilități frumoase au fost construite de TOKİ. Aș dori să mulțumesc ministrului nostru al Mediului și Urbanizării, domnului Murat Kurum, și președintelui TOKİ, Ömer Bulut.” spus.

„AVEM O NOUĂ ZONA VERDE DE 108 MI PĂTRAȚI ÎN INIMA ORAȘULUI”

Președintele Altay, care a împărtășit că Grădina Națiunii este în prezent una dintre cele mai utilizate zone de parc din Konya, a declarat: „Am câștigat o nouă zonă verde de 108 mii de metri pătrați în inima orașului, unde Biblioteca Națională. se află, restaurantul și cantina, potecile de plimbare și terenurile de sport. . De fapt, acesta este un teren care valorează miliarde de lire, dar s-a transformat într-o nouă zonă de atracție, în special pentru tinerii și copiii noștri, fiind deschis spre folosința cetățenilor noștri. În același timp, construcția Moscheei Konya Ulu continuă rapid aici. Sperăm că până la sfârșitul lunii februarie, plănuim să finalizăm betonul armat și să turnăm betonul cupolei. Astfel, ne aflăm într-o zonă care va deservi orașul nostru ca un complex complet. Ne aflăm într-un nou centru de atracție din Konya, unde concetățenii noștri pot sta în jurul lacului, pot asculta sunetul apei în chioșcurile de apă și pot avea cele mai bune gusturi din bucătăria Konya. După cum știți, acest loc a fost deschis la ceremonia colectivă de deschidere a președintelui nostru și prezentat în slujba cetățenilor noștri. Cu florile sezoniere în primăvară, acest loc aproape că va deveni noua zonă de atracție a unui oraș. Fie ca Grădina Națiunii noastre Konya să fie benefică orașului nostru.” propoziții folosite.

Günceleme: 24/01/2023 15:56

Reclame similare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar