Nilüfer Belediye a închis FSK 2023 cu o victorie de 5 goluri

nilufer Belediye a închis FSK cu o victorie a golului nCgUbstP jpg

Clubul Sportiv de Fotbal Nilüfer Belediye (FSK), care concurează în Grupa a III-a a Ligii Amatorilor Regionale (Liga BAL), și-a continuat conducerea învingând Arifiye Kalaycıspor cu 3-12 în meciul din săptămâna a 5-a. Nilüfer Belediye a găzduit echipa FSK Sakarya pe stadionul İbrahim Yazıcı. Jucătorii Nilüfer au început meciul cu atacuri de aripi și au câștigat un penalty în minutul 0 al meciului. Atacantul lui Nilüfer, Ali Şentürk, a ratat lovitura de pedeapsă. La 12 minute după penalty, Ali Şentürk a pus mingea în plasă după un carambol în suprafaţa de pedeapsă şi şi-a adus echipa în avantaj cu 6-1. Continuând presiunea după gol, fotbaliștii alb-albaștri nu au putut profita de ocaziile clare pe care le-au avut și prima repriză s-a încheiat cu Nilüfer Belediye FSK în frunte cu 0-1.Odată cu începutul reprizei secunde, Nilüfer Belediye FSK complet au preluat controlul jocului și și-au copleșit adversarul cu atacuri periculoase. Ca urmare a presiunii jucătorilor Nilüfer, aceștia au câștigat meciul cu 0-50 cu golurile marcate de Hasan Basri Ünal în minutul 58, İsmail Can în minutul 67, Sinan Yıldırım în minutul 90 și Barış Bakça în minutul 5. Nilüfer Belediye FSK a încheiat 0 cu 2023 victorii și a adunat 11 de goluri. Și-a menținut conducerea cu 33 puncte în fața celui mai apropiat rival al său. Fotbaliştii de la Nilüfer se vor confrunta în deplasare cu Yalova Yeşilovaspor, care se află pe locul 3 în ligă, duminică, 7 ianuarie 2024, în ultimul meci din prima repriză.