S-au anunțat campionii Cupei Erciyes

İSTİKBAL SNX Turcia se va desfășura în organizarea Federației Internaționale de Sport cu Motor (FIM) și a Federației Turce de Motociclete (TMF) cu sprijinul Ministerului Tineretului și Sportului, Ministerului Culturii și Turismului, Agenției de Dezvoltare a Turismului, Guvernației Kayseri, Kayseri Municipiul Metropolitan, Spor Toto, Kayseri Erciyes AŞ, SASAD a fost găzduit de Erciyes Ski Center.

La Centrul de Schi Kayseri Erciyes au avut loc curse la trei categorii. 54 de concurenți au concurat la trei categorii în Cupa Erciyes, la care au participat motociclistii vedete ai Turciei.

La categoria Motosnow Under 250cc, Mert Koç s-a clasat pe primul loc, İbrahim Ercansungur pe locul al doilea, iar Muratcan Köse pe locul trei.

La categoria Motosnow Over 251cc, Aleksandr Kurashev a terminat cursa înainte, urmat de Arif Şişman şi Mustafa Resul Kurtuluş.

Burak Kaya a câștigat la categoria ATV. Mesut Şen s-a clasat pe locul al doilea, iar Ahmet Kaan Dengizek s-a clasat pe locul trei.