A existat o obiecție în Turul Ciclismului din Turcia, câștigătorul s-a schimbat!

Primii kilometri ai cursei au fost parcurși în grup. Deși au existat încercări minore de evadare, au fost rapid prinși de peloton. Nici încercările de evadare de la kilometrii 18 și 33 nu au dat niciun rezultat. Tunelul Göçek a fost trecut în masă.

Atletul lui Beykoz Belediyespor Samet Bulut, care a obținut un mare succes în etapa Kemer-Kalkan și și-a câștigat dreptul de a purta tricoul roșu, va concura în etapa Fethiye-Marmaris.

În timp ce a început să-și poarte tricoul, a alergat cu o strategie completă pentru a obține punctele din categoria 3 a etapei și a-și consolida locul. Scopul a fost de a aduna cât mai multe puncte și de a asigura costumul de baie înainte de etapa de urcare pe Muntele Spil.

REZULTATE SPRINT BONUS GATE

Pe măsură ce s-au depășit 69.9 kilometri, poarta bonusului de sprint a rămas în urmă.
Următorii sportivi au împărțit primele trei locuri:

1-Filippo Conca (Q.36.5)
2- Konrad Czabok (Mazowsze)
3-Smith Willem (Gloria Chinei)

VITEZA MEDIA 4 KILOMETRI

În timp ce au trecut aproape 2 ore de etapă, s-a raportat că bicicliștii au pedalat cu o viteză medie de 43.3 kilometri în acest timp.

REZULTATE BONUS DE FRUMUSEȚE Türkiye GATE

La al 97-lea kilometru, a fost depășită poarta bonus Frumusețile din Türkiye. Următorii sportivi au împărțit primele 3 locuri:

1- Konrad Czabok (Mazowsze)
2-Antonie Berlin (Bike Aid)

Diferența de timp dintre peloton și grupul de evadare la trecerea porții bonus a fost dată ca 1 minut și 15 secunde.

REZULTATE BONUS DE CĂRĂTARE PORȚI

La 116.7 kilometri a fost trecută poarta bonus de urcare, care dă puncte din categoria 3. Conform rezultatelor ușii, nu a existat nicio problemă care a declanșat costumul de baie al lui Samet Bulut. Iată rezultatele:

1-Filippo Conca (Q36.5)
3-Burak Abay (Spor Toto)

După ce a trecut de poartă, în lotul din față a rămas doar Filippo Conca. Peleton continuă cursa în masă. Înainte de a doua poartă, Samet va trebui să dețină o poziție foarte bună pentru a obține puncte.

A DOUA POARĂ DE URCARE A FOST DEPĂCITĂ

La kilometrul 144.7 al etapei a fost trecută și cea de-a doua poartă de urcare, care dă puncte din categoria 3. Samet a alergat o cursă cu adevărat strategică și s-a calificat pentru a purta tricoul roșu în etapa de mâine Marmaris-Bodrum. Scena de la a doua urcare a fost următoarea;

1-Lander Loockx (TDT-Unibet)
2-Victor Langelotti (Burgos)
3-Marco Tizza (bingoal)

O Obiecție a ajuns la final și rezultatul s-a schimbat

În timp ce pelotonul intra în masă la sosire, când s-a stabilit că Danny Van Poppel a comis un fault în timp ce trecea linia în ultimii metri, câștigătorul etapei a fost schimbat și, ca urmare a obiecției, Giovanni Lonardi de la Echipa Polti Kometa a fost declarată câștigătoare.

Giovanni Lonardi de la Polti Kometa Team a câștigat tricoul Turquoise, sponsorizat de Spor Toto, care este oferit liderului clasamentului general. Sportivul belgian a primit tricoul său de către Emin Müftüoğlu, Președintele Federației Turce de Ciclism.

Giovanni Lonardi de la Polti Kometa Team a câștigat tricoul verde, sponsorizat de Mosso, care este oferit liderului clasamentului pe puncte. Directorul provincial pentru tineret și sport din Muğla, Açıkbaş, l-a îmbrăcat pe sportiv în costumul de baie.

Samet Bulut de la Beykoz Municipality Team a câștigat tricoul roșu al Turkish Airlines, care este oferit liderului clasei King of the Mountains. Emin Müftüoğlu, Președintele Federației Turce de Ciclism, i-a prezentat sportivului costumul de baie.