Bursa İnegöl Diferența în sportul școlar

Municipiul İnegöl, care își continuă activitățile pentru a crește generații odată cu dezvoltarea orașului, își face un nume prin activitățile sportive organizate în cadrul Clubului Sportiv Municipal. Copiii care primesc educație sub acoperișul Clubului Sportiv al Municipalității İnegöl aleargă din succes în succes în competițiile în care își reprezintă școlile.

În acest context, sportivii Clubului Sportiv al Municipalității İnegöl și-au urcat școala pe podium în cadrul competițiilor desfășurate la Bursa. Campionatul provincial interșcolar de alpinism sportiv sportiv școlar a avut loc în perioada 18-19 aprilie 2024 la peretele de cățărat Gürsu Sports Factory.

În competiția în care Clubul Sportiv al Municipalității İnegöl, sportivii de alpinism sportiv au concurat în numele școlilor lor; Școala secundară Gazipașa Bursa a fost pe primul loc la băieți-stele, Școala primară Koç Bursa a fost pe primul loc la fete, Bakyapı Hacı Ali Bakgör School Bursa a fost pe primul loc la juniori, iar Școala Bakyapı Hacı Ali Bakgör Bursa s-a clasat pe locul trei la fete-stele. Pe de altă parte, la competițiile individuale, platformele la toate categoriile au fost umplute cu sportivi de la Clubul Sportiv al Municipalității İnegöl.