Fiicele Poyrazın pierdute în fața lui Yalıkavak acasă

Concurând în Superliga de handbal feminin, Bursa Büyükşehir Belediyespor a pierdut acasă cu Armada Praxis Yalıkavak cu 21-30, în a 26-a săptămână.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, care se află pe locul 18 cu 7 victorii în 7 meciuri din ligă, și-a înfruntat adversarul pe locul 18 cu 15 victorii în 3 meciuri la Mudanya Sports Hall. Nu a putut începe meciul așa cum și-a dorit împotriva adversarului său, pierzând cu 40-26 în prima repriză a ligii. Cu toate acestea, Fiicele lui Poyraz și-au revenit repede, 12. 8-7 în urmă la minut. În timp ce minutul 15 al meciului a trecut cu echipa oaspeților în frunte cu 10-8, Bursa Büyükşehir Belediyespor nu a putut împiedica diferența să se mărească și a încheiat prima repriză cu 16-11.

Bursa Büyükşehir Belediyespor a început foarte eficient repriza secundă, micşorând diferenţa şi echilibrând scorul cu 38-18 în minutul 18. Cu toate acestea, în episodul următor, Poyrazın Kızları, care a fost eliminat din joc ca urmare a deciziilor controversate ale arbitrului, nu a putut împiedica adversarul să câștige din nou avantajul. Neputând să împiedice mărirea decalajului, Bursa Büyükşehir Belediyespor a pierdut meciul cu 30-26. Bursa Büyükşehir Belediyespor va juca în deplasare împotriva lui Yenimahalle Belediyesi luni, 29 aprilie, în ultima săptămână a sezonului regulat.