Președintele Büyükkılıç a dat medalii viitorilor jucători de tenis

Pionierul evenimentelor și activităților sportive din 2024 European Sports City Kayseri este Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Continuă să organizeze organizații sportive în zile și săptămâni speciale.

În acest context, Büyükşehir Spor A.Ş. Pentru 23 aprilie a fost organizat un turneu special de tenis pentru Ziua Suveranității Naționale și a Copilului, care a fost dăruit copiilor de Gazi Mustafa Kemal Atatürk, fondatorul Republicii Turcia.

Un total de 20 de sportivi, 23 de fete și 8 de băieți, cu vârste cuprinse între 14-62 ani, au concurat cu acerbă în turneul desfășurat în perioada 61-123 aprilie.

Sports Inc. Turneul de tenis al Suveranității Naționale și Ziua Copilului din 23 aprilie, organizat de Turneul de Tenis al Suveranității Naționale și Ziua Copilului, s-a încheiat cu meciurile finale disputate pe terenurile de tenis din Grădina Națiunii Recep Tayyip Erdoğan.

Premii au fost acordate proprietarilor lor în meciuri de tenis uluitoare din Kayseri, orașul sportului și al sportivilor.

Copiii sportivi și-au primit medaliile de la primarul mitropolit Dr. În timp ce Memduh Büyükkılıç a oferit cadoul, primarul Büyükkılıç a făcut cadou și un ceas inteligent.

Primarul Büyükkılıç i-a felicitat pe copiii care au câștigat meciurile experimentând împreună sport și divertisment pe terenurile de tenis, care au găzduit competiții frumoase, și i-a felicitat pe 23 aprilie pentru Suveranitatea Națională și Ziua Copilului și a spus: „Datorită Zilei Suveranității Naționale, fondatorul Republicii noastre, Mustafa Kemal Atatürk, le-a urat copiilor noștri „Îi felicit pe copiii noștri în această zi semnificativă pe care a făcut-o cadou”, a spus el.

„VOM FACE EFORTUL NECESAR PENTRU A ANTRENA VIITORILOR TENISI ÎN KAYSERİ”

Büyükkılıç a subliniat că vor depune eforturile necesare pentru a pregăti jucătorii de tenis ai viitorului la Kayseri și a spus: „În special astăzi, îi felicit pe copiii noștri care au participat la competiții legate de tenis la grupa de vârstă de 8, 9,10,14, XNUMX, XNUMX ani. grădina noastră națională și le urăm succes în continuare. „Sper că vom face efortul necesar pentru a pregăti tenismenii viitorului la Kayseri”, a spus el.

NUMĂRUL TERRENURILOR DE TENIS INTERIOR SE CREȘTEȘTE

Menționând că numărul terenurilor de tenis acoperite, care atrag o mare atenție din partea iubitorilor de tenis, va crește, primarul Büyükkılıç a spus: „Aș dori să exprim aici că vom activa procesul în direcția pe care o doriți în viitor, pe baza intensului cererea dvs. de a crește numărul de terenuri de tenis acoperite. „Felicit în avans cățelușii noștri iubiți și le doresc mult succes”, a spus el.

Meciurile finale ale turneului au fost găzduite de primarul metropolitan Dr. Pe lângă Memduh Büyükkılıç, directorul provincial pentru tineret și sport Ali İhsan Kabakcı, municipalitatea metropolitană Kayseri Spor A.Ş. Președintele Consiliului de Administrație Cenani Ayaydın și Spor A.Ş. Directorul general İbrahim Somtaş a urmărit şi el.

Iată ATLEȚII CÂȘTIGĂTORI AI TURNEULUI

În cadrul turneului, Jülide Deva Şanlı s-a clasat pe primul loc în grupa de fete de 8-9 ani, pe locul doi Eylül Sarı, pe locul trei Aymine Yakut și pe locul patru Yağmur Dökmeci. În grupa masculină de 8-9 ani, Doruk Sarı a ocupat primul loc, Ali Kat a ocupat locul doi, Tan Karadağ a ocupat locul trei și Kerem Yavuz a ocupat locul patru.

În grupul de fete de 10 ani, Bilge Su Yasdı a fost primul, Defne Özkan a fost pe locul al doilea, Eylül Sadak a fost al treilea, Servet Kutay a fost al patrulea, iar în grupul de băieți de 10 ani, Sıraç Ayyıldırım a fost primul, Veli Mete Akbudak a fost al doilea, Ömer Enes Aykas a fost al treilea, iar Yasir Tuna a fost al patrulea.

La grupa de fete 11-12 ani, Neva Duman a câștigat primul loc, Ceylin Nayman a ocupat locul doi, Sineris Jan Ceylan a ocupat locul trei și Gizem Ülger a ocupat locul patru. În cadrul turneului, Fatih Uzun a ocupat primul loc, Mehmed Sait Akkaya a ocupat locul doi, Atlas Mermer a ocupat locul trei, iar Dağhan Doğan a ocupat locul patru în grupa masculină de vârstă 11-12 ani.

În grupa de fete 13-14 ani, unde Jasmin Dila Şanlı s-a clasat pe primul loc, pe locul doi Erva Özimamoğlu, pe al treilea Zeynep Önal, iar pe al patrulea Nurefşan Başok. În grupa masculină de vârstă 13-14 ani, Muhammed Efe Çankaya a ocupat primul loc, Alparslan Yiğit Doğan a ocupat locul doi, Kerem Özbakan a ocupat locul trei și Ahmet Mantıcı a ocupat locul patru.