La Ordu vor concura sportivi din Manisa

Campionatul Provincial de Judo Cadet de la Manisa s-au desfășurat la Sala Polivalentă a Sporturilor cu entuziasmul zilei de 23 aprilie a Suveranității Naționale și a Zilei Copilului. Echipa de judo Manisa Büyükşehir Belediyespor a câștigat 10 medalii în competiții, câștigând în același timp un mare avantaj față de adversarii săi. La echipa verde-alb, Ali Çam la 38 de kilograme, Kayra Karadağ la 42 de kilograme, Ali Taha İnci la 46 de kilograme și Osman Yıldırım la 50 de kilograme au câștigat medalia de aur. Yiğit Enes Çetin la 38 de kilograme, Nejlanur Tokgöz la 40 de kilograme, Süleyman Said Çimen la 42 de kilograme și Zeynep Baysal la 44 de kilograme au ajuns și ele pe locul doi și au câștigat medalia de argint. Mehmet Karakuzu și Halil Efe Çınar au ajuns pe locul 2 și au câștigat medalia de bronz la 42 de kilograme. Sportivii verde-alb au obținut un succes semnificativ cu 3 medalii și s-au calificat pentru a participa la Campionatul Stars Turcia de judo, care va avea loc la Ordu în perioada 10-3-4 mai.