Procesul de schimb de schimburi Sakarya SGK a început oficial

Procesul pentru joncțiunea sgk a început oficial
Procesul pentru joncțiunea sgk a început oficial

În ședința Adunării din ianuarie, 61 de articole au fost discutate și soluționate. Primarul Ekrem Yüce a spus: „Am început procesul pentru proiectul pe care îl vom construi la intersecția SSI, care are un loc foarte important în transportul orașului nostru. SGK Intersecția se va încheia din când în când cu densitatea vehiculelor din regiune, iar transportul va fi confortabil. Noroc. ” Președintele Yüce, aeroportul Sabiha Gokcen, a anunțat că lucrările au început pentru transport.

Sakarya Metropolitan Municipality Ianuarie Ședința de Adunare a avut loc în Sala de Adunări a Municipiului Metropolitan. În cadrul ședinței în care au fost discutate un număr de 9 de ordine de zi cu 61 puncte suplimentare de pe ordinea de zi în urma discursurilor din afara agendei, primarul Ekrem Yüce a explicat lucrările efectuate în decembrie și ianuarie; și câteva puncte importante incluse în punctele de pe ordinea de zi. Primarul Yuce, care dorește ca Adunarea să fie instrumentală în caritate, a anunțat că lucrările la Sakarya vor continua în plină desfășurare.

Procesul început pentru SSI Interchange

Primarul Ekrem Yüce a spus: „În primul rând, începem oficial procesul pentru proiect, care are un loc foarte important în transportul orașului nostru și vom construi la interschimbarea SSI. Cu joncțiunea SSK Multi-Storey, densitatea vehiculelor se va termina din când în când în regiune, iar transportul va fi confortabil. Din nou, aș dori să împărtășesc o nouă dezvoltare în transport. Transportul către aeroportul Sabiha Gökçen este cerut de mai mulți ani. Cu decizia Adunării, vom începe, de asemenea, să mergem la aeroport. Aș dori să le mulțumesc companiilor care transportă la Aeroportul Sabiha Gökçen. Nu intenționăm să le închidem. Mai întâi vom efectua un serviciu de transport multi-serie și apoi intermitent. Trebuie să deschid, de asemenea, o paranteză pe auto autohtoni din Turcia. Aș dori să le mulțumesc tuturor celor care au contribuit la președintele nostru Recep Tayyip Erdoğan, care a făcut visul țării noastre să devină realitate de 60 de ani. Sunt mândru de această lucrare, care este o imagine mândră a țării noastre. De asemenea, declar încă o dată că aspirăm la 54 de mașini interne, naționale și electrice, care să fie utilizate în serviciile municipalității noastre metropolitane. "

Străzile au un aspect de probă

Primarul Ekrem Yüce a declarat că serviciile către oraș continuă și a spus: ık Am finalizat lucrările noastre pe strada Lüleci și strada Alifuatpașa Suat Yalkın. Erenler Hacıoğlu Cartierul Șehit Yașar Güller Street continuă, de asemenea, activitatea noastră. Construim o stradă demnă de Hacıoğlu. Știi, Grădina Națională urmează să fie finalizată. Ținând cont de numărul de vehicule care vor crește în regiune la deschidere, transformăm întreaga stradă de vară într-un drum dublu. În 2019, am pus 304 mii de tone de asfalt pe 426 kilometri de trasee rutiere. Vreau să vă anunț aici; Sperăm că, în 2020, ne vom continua activitatea cu o înțelegere care se întinde pe întregul oraș. Cu excepția drumurilor principale, este mai avantajos să se facă beton în loc de asfalt. Considerăm că este locală, practică, igienică și economică ”.

Noi proiecte ale orașului sunt finalizate

Primarul Ekrem Yüce a declarat: „Pompierii noștri Hendek se termină rapid și am început să lucrăm pentru Academia pentru Copii din Erenler. Ne propunem să începem vara. Construim 24 școli noi, cu 2 de săli de clasă, în zona în care se află Liceul Adapazarı Anatolian Imam-Hatip și unitățile de locuințe militare. Munca noastră a început. Desigur, nu putem vorbi despre tramvaiul Nostalgic. Am anunțat proiectul nostru care va aduce un suflu nou esteticii și frumuseții orașului nostru și acoperă axa Grădinii Millet din Moscheea Yeni. Am început să lucrăm pentru tramvaiul care va fi construit pe un traseu de o mie de 800 de metri. Ne-am accelerat eforturile în Parcul Karaman. Ne vom servi cetățenii ”.

Valea Botanică Melen

Primarul Yüce a susținut că acestea vor răspândi conștientizarea mediului către toți Sakarya și că ar trebui creată o societate conștientă. „Nu am compromis sensibilitatea noastră pentru mediu. Oferim instruiri pentru a insufla conștientizarea mediului în viitorii noștri copii. Cu SEKAY, producem energie electrică din deșeuri și evaluăm deșeurile menajere. Pentru a preveni poluarea fonică, vom completa Harta Zgomotului în 2020 cu coordonarea Ministerului Mediului și Urbanizării. Recent am semnat un protocol cu ​​Direcția Regională a Pădurilor pentru Valea Botanică Melen. Vom îmbogăți ambele părți cu tei și salcâmi. La mijloc va fi mers cu bicicleta și lângă poteca pietonală. Zona de 7 kilometri va include plante medicinale. Vom pune 70 de specii în acea vale. Vom fi creat o vale de parfum, sănătate și băuturi. Sub poduri, vom construi carcase de miere. În acest fel, vom îmbunătăți apicultura cu diverse plante. În medii complet igienice, jeleul regal XNUMX% natural și pur sănătos este acum primit cu asigurarea Metropolitan Municipality. De asemenea, vom implementa proiectul nostru de case de miere în orașul nostru. ”

Fie ca deciziile noastre să fie benefice pentru orașul nostru

Activitățile de cultură și artă vor continua în 2020. Centrul de Dezvoltare Socială și SAMEK-urile sunt în slujba copiilor, tinerilor și familiilor noastre. Există un interes extrem pentru SGM-uri. Sunt foarte mulțumiți de noi. Din cauza condițiilor de sezon, pentru cetățeni orfani, nevoiași, spunem „Nimeni nu rămâne pe stradă”. Aș dori să invit atât municipalitățile raionale, cât și membrii Adunării, precum și întregul nostru oraș să fie sensibili în legătură cu această problemă și să le rog să le informeze atunci când vor întâmpina o astfel de situație. Cu cât ne ajutăm mai mult victimele, cu atât este mai important. Domnul să ia decizii bune cetății noastre. Fie ca unitatea și solidaritatea noastră să fie permanente ”.

Deciziile Adunării

Articolul 1 de la 19 la Zonare și Lucrări Publice, articolul 20, provenit de la comisia juridică, a fost adoptat cu votul majorității. Articolele 21 - 45 s-au referit la Comisia de Reconstrucție și Lucrări Publice, iar articolul 30 a fost modificat în unanimitate pentru a fi transmis Comisiei de Reconstrucție și Lucrări Publice. Articolul 46 a fost trimis în unanimitate la Comisia de plan și buget. Articolele 47 - 51 au fost acceptate în unanimitate. 52. În cadrul comitetului de inspecție MHP Mehmet Ir, AKP Karahasan Mustafa, Yakup Ayar, Cemil Kocacik, Akita Elite. A fost adoptat în unanimitate de la articolul 53 la articolul 58. Al 59-lea articol a fost trimis în unanimitate la Comisia Juridică și la articolul 60 și 61 la Comisia de Zonare și Lucrări Publice.

Căutare de știri feroviare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar