Campionatele de ciclism rutier s-au încheiat cu Turcia

Desfășurat în Campionatele Sunflower Valley pentru ciclism pe biciclete, în Turcia, a fost finalizat în 2020 de către TBF. Echipa de biciclete Sakarya Büyükșehir a lovit locul în campionat, care a fost martorul unei mari emoții. Sportivii metropolitani au câștigat toate cele 3 medalii la categoria masculină.

Federația de ciclism din Turcia, organizată de Turcia în 2020, la Campionatele de ciclism rutier pe bicicleta Sunflower Valley a fost scena unei mari emoții. Echipa de ciclism metropolitan Salcano Sakarya, care și-a marcat cursele contra-timp în prima zi a campionatului, și-a luat locul pe podium în ultima zi a curselor.

Președintele Suprem a felicitat sportivii

Mare emoție a cursei la fața locului după finalizarea anunțului, președintele Ekrem Yüce, „Floarea soarelui, cele mai moderne facilități de ciclism din țară, organizate de TBF Road Bike Cycling în valea noastră, am găzduit Campionatul Turciei. Aș dori să mulțumesc tuturor sportivilor care au participat la cursa din campionat și să îi felicit pe sportivii noștri care și-au obținut diplomele ”. Competiția de la sfârșitul sportivilor din Turcia pentru medalia în cadrul ceremoniei de prezentare a premiilor a avut loc președintele Federației de ciclism Erol Küçükbakırc și vicepreședintele Mohammad Berat Alphen, președintele clubului Sakaryaspor Cevat sour, Serviciile pentru tineret ale municipalității metropolitane și Ilhan, șeful departamentului sportiv al șerifului Aykaç.

Campionatul finalizat

În ultima zi a campionatului, 139.3 de sportivi din 22 de echipe au concurat pe pista de curse rutieră de 60 kilometri la categoria masculină senior. În timp ce Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team nu a lăsat pe nimeni podiumul din categoria bărbaților mari, Onur Balkan, unul dintre sportivii din Büyükșehir, a terminat cursa pe primul loc. Coechipierii lui Balkan, Halil İbrahim Doğan, au finalizat cursa pe locul doi și Emre Yavuz pe locul trei și i-au luat locul pe podium. În ultima cursă a campionatului, 17 de sportivi din 56 echipe în total au concurat la categoria tineret masculin. Kaan Soylu Özkalbim de la İlgem Cycling Club, unul dintre sportivii care concurează pe pista de 100 de kilometri, a ocupat primul loc, în timp ce Ali Osman Çelik de la Konya Torku Șeker Spor și Ahmet Maral au împărțit locul 2 și 3.