Flota de vehicule metropolitane Șanlıurfa devine din ce în ce mai puternică

flota de vehicule sanliurfa buyuksehir devine mai puternică
flota de vehicule sanliurfa buyuksehir devine mai puternică

Municipalitatea metropolitană Șanlıurfa a adăugat vehicule noi achiziționate flotei sale pentru a fi utilizate în transportul public, asistența socială și serviciile centrului de coordonare a persoanelor cu dizabilități.


Primarul Municipiului Metropolitan, Zeynel Abidin Beyazgül, care a prezentat noile vehicule achiziționate în cadrul Municipiului Metropolitan BELSAN A.Ș.

Primarul municipalității metropolitane Beyazgül, care și-a continuat serviciile cu principiul gestionării economiei și transparenței încă din ziua în care a preluat funcția și care și-a asumat datoria de a contribui la economia țării, a spus: „Mulțumesc Domnului. "Suntem bucuroși să adăugăm, să facem și să construim în fiecare zi ceva nou pentru municipalitatea noastră și orașul nostru, cu sprijinul oamenilor noștri", a spus el.

PREȘEDINTE BEYAZGÜL: SERVIM ȘANLIURFALIS CU RESURSELE NOASTRE

Președintele Beyazgül a declarat: „Suntem bucuroși să includem un total de 12 de vehicule, 7 mini și 3 de transport mare, care să fie utilizate în asistență socială și servicii pentru persoane cu dizabilități, precum și 22 autobuze care sunt necesare în special în perioada pandemiei. Una dintre problemele care s-au exprimat de mult timp a fost că vehiculele noastre lipseau pe unele linii. Chiar și numărul lor a fost pronunțat foarte mult. Desigur, trebuie să luăm mai puțini pasageri în perioada pandemiei. Din acest motiv, numărul pasagerilor în picioare scade, de asemenea. Datorită numărului de pasageri în scădere, nevoia noastră de autobuz a apărut. În calitate de municipalitate metropolitană, am adăugat câteva autobuze la flota noastră. Închiriam vehicule până astăzi. Cu toate acestea, după cum știți, prețurile de închiriere cresc considerabil. Vom folosi acum propria noastră proprietate. În perioada de asistență socială și pandemie, prietenii noștri din asistență socială lucrează cu sârguință, zi și noapte. Vă mulțumesc aici și își îndeplinesc îndatoririle în cel mai bun mod posibil. Centrul nostru de coordonare a persoanelor cu dizabilități este la fel. Ieri, am fost aici pentru a deschide un loc în Eyyübiye, astăzi am venit înaintea oamenilor noștri luând autobuzele noastre. Slavă Domnului, suntem bucuroși să adăugăm, să facem și să construim ceva nou în municipalitatea noastră și în orașul nostru în fiecare zi, cu sprijinul oamenilor noștri ”, a spus el.

Mahmut Kırıkçı, secretar general al municipalității metropolitane, M.Șefik Bakay, președintele Uniunii Camerelor meseriasilor și meșterilor, director general al ȘUSKİ Muhammed Sait Güllüoğlu, viceprimar al Consiliului municipalității metropolitane Ahmet Kaytan și șefii administrativi aferenți au participat la prezentarea vehiculului desfășurată în garajul BELSAN A.Ș.


sohbet

Fii primul care comenteaza

Yorumlar

Articole și reclame conexe