Sezonul trecut, 2 milioane de vizitatori au vizitat centrul de schi Erciyes

Sezonul trecut Milioane de vizitatori au vizitat centrul de schi Erciyes
Sezonul trecut, 2 milioane de vizitatori au vizitat centrul de schi Erciyes

Președintele Büyükkılıç a subliniat că aproximativ 2 milioane de vizitatori au vizitat centrul de schi Erciyes sezonul trecut și a fost creat un volum de schimb de aproximativ 100 de milioane de euro.

Primarul Municipiului Metropolitan Kayseri Dr. Memduh Büyükkılıç a avut o întâlnire cu personalul său cu privire la pregătirile pentru sezonul 2022-2023 în Erciyes Ski Center, unul dintre cele mai importante centre de schi din Turcia și din lume, care a încheiat sezonul de iarnă.

Președintele Büyükkılıç, secretarul general Hüseyin Beyhan, secretarul general adjunct Hamdi Elcuman, Ali Hasdal, Erciyes A.Ş. În ședința la care au participat președintele Consiliului de Administrație, Murat Cahid Cıngı și șefii de departamente relevante, s-au discutat studiile legate de Erciyes Ski Center.

Președintele Büyükkılıç, care a făcut o declarație la ședința desfășurată în Sala de ședințe a Președinției, a declarat că a evaluat pregătirile Centrului de schi Erciyes, care este un centru sigur la standarde internaționale, pentru sezonul 2022-2023.

O astfel de lucrare a fost încredințată vicepreședintelui Partidului AK, Mehmet Özhaseki. kazanPreședintele Büyükkılıç, care i-a mulțumit pentru atenție, a declarat: „Pe lângă studiile efectuate în anii precedenți, am arătat dorința de a deveni o poziție care ridică standardul Centrului de schi Erciyes și răspunde așteptărilor cu investiții și lucrări care va satisface nevoile. În primul rând, o astfel de lucrare pentru orașul nostru. kazanAm dori să mulțumim foarte stimatului nostru ministru Mehmet Özhaseki pentru el Într-adevăr, acum este singura stațiune de schi din lume care și-a făcut un nume prin munca depusă aici.”

VOLUM COMERCIAL DE 100 MILIOANE DE EURO ȘI 2 MILIOANE DE VIZITATORI

Subliniind că în sezonul de iarnă 2021-2022 s-a realizat un volum comercial de aproximativ 100 de milioane de euro, Büyükkılıç a spus: „Totodată, odată cu lucrările Centrului de înaltă altitudine, vom oferi și posibilitatea de a organiza tabere nu numai pentru turismul de iarnă. , dar si pentru sporturi individuale si de grup vara si alte anotimpuri.Ne straduim sa comemoram Erciyes-ul nostru. Am spus orașului și țării noastre că în ultimul sezon s-a format un volum de comerț de aproximativ 100 de milioane de euro. kazanAm stabilit că 2 milioane de vizitatori vizitează centrul nostru de schi din Erciyes”, a spus el.

„NAVA NOASTRA DE FLACĂRĂ A KAYSERİ”

Președintele Büyükkılıç, descriind lucrările efectuate în și în jurul centrului de schi Erciyes drept nava amiral a Kayseri, a spus: „După cum ne vom aminti înainte, turiștii noștri veneau din țări precum Rusia, Ucraina, Cehia, Belarus și Polonia cu zboruri charter. . Datorita faptului ca este cu adevarat la nivel inalt ca standard, studiile continua cu rapiditate pe echipe din alte tari care doresc sa campeze in orasul nostru in scop de schi sau sa beneficieze de Centrul de Camping de la High Altitude. Mulțumim echipei noastre pentru munca depusă. Sperăm că o astfel de lucrare orientată spre turism, pe care o descriem drept nava emblematică a Kayseri-ului nostru, va fi un mare beneficiu atât pentru regiunea noastră Cappadocia, cât și pentru orașul nostru și țara noastră. kazanVreau să împărtășesc ceea ce voi oferi.”

Reclame similare

Fii primul care comenteaza

Yorumlar