Ultima secundă a coșului a adus victoria Tarzanilor din Coș

Echipa de baschet a clubului Manisa Büyükşehir Belediyespor l-a găzduit pe Onvo Büyükçekmece la Manisa. Echipa oaspete a început bine meciul și a încheiat prima repriză cu 27-24.

În timp ce a doua repriză a fost martora unei lupte acerbe, Ayberk Olmaz s-a asigurat că scorul a fost egal cu 11 puncte, fără să rateze niciun șut. Prima repriză s-a încheiat cu Onvo Büyükçekmece conducând cu 54-49.

Tarzans of the Pota, care a început repriza secundă cu un efort mare în atac și apărare, a făcut o performanță eficientă cu Pako Cruz, Fatts Russell și Ryan Luther. Conducand cu 75 puncte cu scorul de 60-15, Manisa BBSK a realizat cea mai mare diferenta in meci. Formația verde-albă a reușit să intre înainte în ultima perioadă cu scorul de 75-68 împotriva lui Onvo Büyükçekmece, care a făcut lovituri critice în ultimul episod.

Manisa BBSK, care a reușit să preia conducerea în ultimele minute ale perioadei finale, a fost surprinsă de adversarul său care a marcat a doua șansă cu recuperările ofensive pe care le-a dat. Cu 24 de secunde rămase de joc, Onvo Büyükçekmece a lovit un 3-pointer cu Yannick Frankie și a luat conducerea cu 93-92. Tarzans of the Pota, care l-a lovit pe Pako Cruz în ultimul atac al meciului, a câștigat meciul uluitor cu scorul de 94-93.

Pako Cruz a devenit cel mai valoros jucător al meciului cu 28 de puncte, 5 pase decisive și 4 recuperări. Fatts Russell a fost un alt nume care s-a remarcat prin performanța sa de 22 de puncte și 8 pase decisive. Ryan Luther a avut o dublă-dublă cu 14 puncte și 11 recuperări. Ayberk Olmaz a devenit un alt marcator cu două cifre în echipă, înscriind 14 puncte fără să rateze nicio șansă. Emanuel Terry a încheiat meciul cu 9 puncte, Barış Çağan Özkan cu 3 puncte, Mustafa Baki Görür și Ege Arar cu câte 2 puncte.